Business Productivity Online Services dla powodzian za darmo przez rok

Microsoft pomaga firmom, poszkodowanym przez powódź

Wspólnie z Konfederacją Pracodawcy RP, firma Microsoft włącza się w aktywną pomoc osobom prowadzącym działalność gospodarczą, poszkodowanym w wyniku powodzi.

Ze skutkami tegorocznych powodzi zmagają się osoby prywatne, a także firmy, organizacje pozarządowe oraz samorządy z zalanych terenów. Wiele z nich zmuszonych jest do całkowitego odtworzenia swoich sieci informatycznych, co wiąże się z wysokimi kosztami. Microsoft włączył się w akcję przygotowaną przez Konfederację Pracodawcy RP, dzięki której przedsiębiorcy z zalanych terenów mogą uzyskać bezpłatnie roczny dostęp do platformy BPOS, która oferuje oprogramowanie niezbędne do prowadzenia firmy, jak również podnoszące jej efektywność biznesową.

Główną zaletą platformy BPOS jest umiejscowienie jej w chmurze obliczeniowej, przez co firmy nie muszą budować lokalnej infrastruktury informatycznej. Microsoft przygotował aż 10 tysięcy licencji, z których mogą skorzystać zarówno duże firmy, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz samorządy lokalne.

Proces przystąpienia do programu jest wyjątkowo prosty. Wystarczy posiadać komputer z licencjonowanym systemem operacyjnym Windows, dostęp do Internetu oraz przeglądarkę Internet Explorer i pobrać trzydziestodniową wersję testową programu ze strony microsoft.com/online. Po jej uruchomieniu należy skontaktować się z Konfederacją Pracodawcy RP (pracodawcyrp.pl), która prowadzi weryfikację czy dany podmiot kwalifikuje się do skorzystania z niniejszej oferty.

Do oświadczenia należy dołączyć informacje na temat firmy (nazwa, numer identyfikacyjny Windows Live, liczba stanowisk komputerowych, która ma być objęta licencją oraz województwo, w którym zarejestrowana jest firma). Wszystkie dane muszą być zgodne ze stanem faktycznym z dnia pobrania wersji próbnej.

Po trzymaniu kompletu dokumentów, Konfederacja Pracodawcy RP kieruje do Microsoft wniosek o przedłużenie danemu podmiotowi bezpłatnego dostępu do platformy na okres 12 miesięcy. Jedna licencja może objąć od 5 do maksymalnie 100 stanowisk pracy. Wnioski organizacji posiadających większe zapotrzebowania będą ropatrywane indywidualnie przez Konfederację Pracodawcy RP i Microsoft.

O przyznaniu bezpłatnego dostępu do platformy BPOS decyduje kolejność zgłoszeń. Po zakończeniu programu (rejestracja trwa do 31 grudnia 2010 roku albo do wyczerpania puli 10 tys. licencji) podmioty zainteresowane dalszym dostępem do platformy BPOS będą mogły korzystać z niego na warunkach komercyjnych, wnosząc standardowe opłaty licencyjne.

Więcej informacji na temat oferty można uzyskać na specjalnie w tym celu przygotowanej witrynie pod tym adresem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.