Dzięki rozwojowi technologii mobilnej wykonywanie filmów oraz ich publikacja stały się bardzo łatwe i wygodne

Mobilny YouTube zmienia twarz

Witryna m.youtube.com to szybsze odtwarzanie najwyższej jakości filmów, nowe funkcje znane z klasycznej wersji serwisu i wygodniejszy interfejs dla urządzeń mobilnych.

Za pomocą YouTube Mobile odtwarzanych jest obecnie ponad 100 mln plików wideo dziennie. Podobną liczbę wyświetleń notował cały serwis YouTube.com w 2006 roku, kiedy to połączył swoje siły z Google. O popularności mobilnej wersji YouTube mówią również statystyki – co minutę z urządzeń mobilnych trafia do serwisu godzina nowych materiałów wideo. W Polsce popularność mobilnej wersji YouTube zwiększyła się w ciągu ostatniego roku ponad dwukrotnie.

YouTube dla urządzeń mobilnych został uruchomiony w 2007 r. Na stronie m.youtube.com było wówczas dostępnych około 1 000 filmów. Podczas gdy powstawały nowe możliwości dostępu do filmów, przeglądarki dla telefonów komórkowych miały wiele ograniczeń, które uniemożliwiały korzystanie w pełni z YouTube w wersji mobilnej. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, użytkownicy serwisu chcą mieć dostęp do swoich ulubionych filmów, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. To właśnie dlatego YouTube wprowadza nową, uaktualnioną wersję serwisu dla urządzeń mobilnych. Co nowego można znaleźć w serwisie m.youtube.com?

 • jest znacznie szybszy od poprzedniej wersji;
 • zawiera nowy, wygodny interfejs użytkownika, ulepszony pod kątem urządzeń wyposażonych w ekran dotykowy;
 • zawiera funkcje znane użytkownikom YouTube w wersji normalnej, tj. propozycje wyszukiwania, możliwości tworzenia list odtwarzania, możliwość dodawania filmów do „ulubionych” oraz opcje „Podoba mi się” i „Nie podoba mi się”;
 • po raz pierwszy w mobilnej wersji serwisu użytkownicy mogą dzielić się filmami przesyłając je do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter;
 • mobilna wersja serwisu YouTube jest uaktualniana znacznie częściej, niż aplikacje YouTube w wersjach dla telefonów komórkowych.

Najnowsza wersja serwisu YouTube dla urządzeń mobilnych jest dostępna za pośrednictwem przeglądarek www w iPhone’ach i telefonach z systemem Android. Zmiany wprowadzone w serwisie można sprawdzić pod adresem m.youtube.com.

Historia YouTube Mobile
Od maja 2006 r. miłośnicy serwisu YouTube mają możliwość oglądania swoich ulubionych filmów na urządzeniach mobilnych. Historyczny rozwój m.youtube.com przedstawia się następująco:

 • maj 2006 – możliwość zamieszczania filmów w serwisie YouTube za pomocą urządzeń mobilnych;
 • grudzień 2006 – YouTube podpisuje pierwszą umowę z operatorem sieci komórkowej, firmą Verizon;
 • czerwiec 2007 – uruchomiona zostaje pierwsza wersja mobilnej strony YouTube;
 • styczeń 2008 – udostępnione zostają wszystkie funkcje oraz aplikacja YouTube Java;
 • sierpień 2009 – uruchomiona zostaje mobilna wersja serwisu dla smartfonów;
 • marzec 2010 – możliwość dodawania reklam;
 • lipiec 2010 – nowa wersja strony (Blazer) dostępna w Stanach Zjednoczonych;
 • sierpień 2010 – nowa wersja strony dostępna na całym świecie.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.