Mysz firmy Swiftpoint jest niewiele cięższa od długopisu

Mysz Swiftpointa zrewolucjonizuje rynek?

Nowozelandzka firma Swiftpoint zaprojektowała mysz przeznaczoną dla laptopów. Według producenta, urządzenie ma zrewolucjonizować rynek.

To niewielkie urządzenie trzyma się, jak długopis i waży niewiele więcej od niego. Producent stworzył je z myślą o wykorzystaniu powierzchni do trzymania nadgarstków (palmrest), jako podkładki, lecz równie dobrze radzi sobie na klawiaturze. Swiftpoint zapewnia, że ich produkt jest od 30 do 40% bardziej dokładny od touchpada.

Jednak nie rozmiar czy celność, ale bateria i zdolność do jej szybkiego naładowania jest najmocniejszą stroną myszy. Aby pracować z nią przez parę godzin wystarczy 30 sekund ładowania przez port USB. Jeżeli pozostawimy wtyczkę w porcie przez 90 minut, będziemy mogli korzystać z urządzenia przez niemal cztery tygodnie.

Dyrektor generalny Swiftpointa, Grant Odgers, twierdzi, że złożona już setki zamówień przedsprzedażowych. „Użytkownicy skarżą się głównie na szybko wyczerpującą się baterię w tradycyjnych myszach” – twierdzi – „Z naszą myszą możesz wznowić pracę naprawdę szybko” – dodaje.

Produkt będzie dostępny już jutro w cenie 70USD, co w przeliczeniu daje kwotę około 210 zł. Mysz można zamówić na stronie producenta bądź w sklepie internetowym Amazon.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.