Nokia, według niektórych analityków, już nie jest liderem rynku smartfonów

Nokia N8 już w przedsprzedaży w Polsce!

Nokia

Polscy klienci mogą cieszyć się modelem Nokia N8 w tym samym czasie, co klienci w innych krajach europejskich, gdyż zarówno przedsprzedaż jak i sprzedaż są równoległe w całej Europie. Zamówienia na najnowszy smartfon fińskiego producenta można składać w sklepie on-line. Dostępny on będzie w 5 kolorach: czarnym, białym, zielonym, a także ekskluzywnie w sklepie Nokia – pomarańczowym i niebieskim. Nowego smartfona już można zamawiać na stronie fińskiej firmy. Jego cena wynosi 1999 złotych, a pierwsze dostawy do klientów spodziewane są na koniec września 2010 roku.

W wyposażeniu Nokii N8 znajdziemy 3,5-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy AMOLED o rozdzielczości 640 x 360 pikseli, 256 MB pamięci RAM, procesor z taktowaniem 680 MHz, 512 MB pamięci ROM oraz 12-megapikselowy aparat cyfrowy z optyką Carla Zeissa, ksenonowym fleszem, 20-krotnym zoomem cyfrowym i możliwością kręcenia filmów w rozdzielczości 720p.

Ponadto nowy smartfon posiada 16 GB wbudowanej pamięci flash, gniazdo kart pamięci microSD z obsługą kart o pojemności do 32 GB, łączność WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0, nawigację GPS (bezpłatna samochodowa i piesza Ovi Maps), akcelerometr, złącze HDMI i USB oraz radio FM.

Bateria o pojemności 1200 mAh pozwoli na maksymalnie 720 minut rozmów w trybie GSM, lub do 400 godzin czuwania w trybie WCDMA. Muzyki słuchać będzie można nawet przez 50 godzin, natomiast filmy HD będzie można kręcić nawet przez 3 godziny i 20 minut.

Koniecznie zobacz naszą recenzję smartfona Nokia N8!