Na Xboksie zarobić 500 miliardów dolarów? Takie rzeczy tylko w USA

Nowy Xbox 360 z pamięcią 4 GB już w przedsprzedaży w Polsce!

Microsoft

W lipcu 2010 roku na rynku zadebiutował pierwszy model z nowej generacji konsoli Xbox 360 (z dyskiem 250 GB), zaś teraz na rynek trafia drugi, tańszy – z pamięcią 4 GB. Co ważne, jeśli zajdzie taka potrzeba, użytkownik może z czasem dokupić dysk twardy i rozszerzyć pojemność całego systemu. Nowy Xbox jest o 30% mniejszy i lżejszy niż Xbox 360 pierwszej generacji, ma też bardziej elegancką, czarną obudowę oraz wbudowany moduł bezprzewodowej sieci WiFi. Ale różnic jest więcej – nowa konsola pracuje znacznie ciszej, ma dotykowe przyciski na przednim panelu oraz złącze Kensington, dzięki któremu można ją przypiąć stalową linką (co utrudni jej kradzież).

Warto też dodać, że nowa konsola jest przygotowana do współpracy z urządzeniem Kinect (czyli dodatkiem umożliwiającym sterowanie grami za pomocą gestów) – wyposażono ją w specjalny port, dzięki któremu Kinect będzie działał bez dodatkowego zasilania (które będzie niezbędne w przypadku „starego” Xboksa 360). Premiera Kinect planowana jest na jesień 2010 r.

Na polskim rynku Xbox 360 4 GB będzie oficjalnie dostępny 20 sierpnia 2010 r. – ale już teraz konsolę można zamówić w sklepie internetowym Vobis.pl oraz sieci salonów Vobis (firma gwarantuje, że konsola trafi do nabywcy w dniu polskiej premiery).

Urządzenie oferowane jest w cenie 849 zł. Każdy, kto zamówi konsolę w ramach przedsprzedaży, otrzyma dodatkowo koszulkę z logo Xbox 360. Szczegółową specyfikację konsoli znaleźć można na stronie Vobis.