Zmień iPoda touch w dzwoniącego iPhone'a

Obudowa, która zmienia iPoda touch w dzwoniącego iPhone’a

Apple

Jeśli iPhone jest dla ciebie zbyt drogi, a posiadasz już iPoda touch, to za około 60 dolarów możesz zmienić odtwarzacz multimedialny Apple’a w telefon. 22-letni programista o pseudonimie „Maxpy” z Shenzhen w Chinach, zbudował bowiem obudowę Apple Peel 520 dla iPoda, która posiada wbudowaną baterię o pojemności 800 mAh, gniazdo dla kart SIM oraz złącze do stacji dokującej. Obudowa zatem potrafi dodać funkcjonalność telefonu komórkowego do multimedialnego odtwarzacza Apple’a, a co za tym idzie – zmieni go w iPhone’a. W wywiadzie dla CNN, młody programista powiedział, że stworzył obudowę, ponieważ bardzo chciał mieć iPhone’a, ale w jego kraju jest on zbyt drogi.

22-latek otrzymał już przeszło 150 zamówień na swój wynalazek, jednak zanim rozpocznie masową produkcję obudów, chce upewnić się, że nie narusza niczyjej własności intelektualnej.

Obudowa wciąż ma pewne ograniczenia i nie jest perfekcyjnym tworem. Nie obsługuje bowiem ani łączności 3G, ani Bluetootha, a ponadto nie pozwala na usunięcie lub przekazanie dalej wiadomości tekstowych. Dodatkowo iPod touch musi przejść jailbreak, aby mógł korzystać z obudowy, a użytkownik musi zainstalować specjalne oprogramowanie, aby móc wysyłać smsy. Podczas rozmów telefonicznych, zauważalne jest także opóźnienie.

Nie wiadomo, czy obudowa Apple Peel 520 opuści chińskie granice. Nie wiadomo również, co na ten wynalazek powie Apple…