Oracle pozwała Google'a za wykorzystanie ich software'u bez zgody

Ponad 200 000 aktywacji Androida dziennie

Dyrektor generalny Google'a, Eric Schmidt, oznajmił dzisiaj, że system Android jest aktywowany ponad 200 000 razy dziennie. To kolejny rekord systemu.

Informacja została podana na Techonomy Conference w Lake Tahoe w Kalifornii. Jeszcze w maju system aktywowany był 100 000 razy, a już miesiąc później 160 000. Google wierzy, że oznacza to 200 000 sprzedawanych codziennie telefonów z systemem Android.

Wczoraj NPD podało informację, że w zeszłym kwartale Android posiadał 33% amerykańskiego rynku, a więc obecnie jest to najlepiej sprzedający się system operacyjny w Stanach Zjednoczonych.

„Wygląda na to, że nie mamy do czynienia ze wzrostem, ale z gigantycznym wzrostem. Bóg wie, ile to będzie trwało” – komentował Eric Schmidt.

CEO ujawnił też, że lwia część zysków firmy pochodzi od zapytań w wyszukiwarce od użytkowników smartfonów z Androidem: „Uwierzcie mi, dochód jest wystarczająco wysoki, aby zapłacić za wszystkie aktywacje i za wiele więcej”.

Na koniec zażartował: „Możemy powiedzieć, że kochamy sukces iPhone’a, ponieważ jego użytkownicy także korzystają z Google’a, a więc duża część dochodów jest także ich dziełem”.

Ciekawe co na to powie Apple.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.