System sieciowej pamięci masowej dla domu

Seagate GoFlex Home, czyli bezprzewodowy backup danych w domu

Firma Seagate prezentuje nowe urządzenie o nazwie GoFlex Home do bezprzewodowego backupu danych, udostępniania i streamingu muzyki, zdjęć czy filmów z wielu domowych komputerów.

Firma Seagate, która rozpoczęła właśnie współpracę z Samsungiem nad nowymi napędami SSD, przedstawia rozwiązanie pamięci masowej GoFlex Home. To system sieciowych pamięci, który po podłączeniu do bezprzewodowego routera, pozwala wszystkim użytkownikom komputerów w ramach domowej sieci przechowywać, uzyskiwać dostęp i wykonywać kopie zapasowe swoich plików. Urządzenie współpracuje z systemami operacyjnymi Windows i Mac OS X.

Nowy centralny system przechowywania danych upraszcza proces backupu cyfrowych treści dzięki kompatybilności z rozwiązaniem AppleTime Machine oraz załączonemu oprogramowaniu dla systemów Windows i MacOS X. Poprzez system GoFlex Home można także z dowolnego pokoju w domu bezprzewodowo przesyłać zdjęcia, filmy i pliki muzyczne do większości urządzeń podłączonych do DNLA, takich jak konsole do gier, czy odtwarzacz GoFlex TV HD.

GoFlex Home szybko zastąpi skomplikowane konfigurowanie domowych rozwiązań do przechowywania danych – wystarczy podłączyć dwa kable i skorzystać z prostego ilustrowanego narzędzia do instalacji, które w parę minut, krok po kroku zainstaluje i uruchomi urządzenie.

Nowy sieciowy system magazynowania danych GoFlex Home jest dostępny za pośrednictwem strony producenta i w wybranych sklepach. Sugerowana cena detaliczna wynosi 160 dolarów (ponad 500 złotych) za wersję 1TB oraz 230 dolarów (powyżej 750 zł) za wersję 2TB.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.