ViewPad 7 – tablet i telefon z Androidem 2.2 w jednym

ViewSonic oficjalnie prezentuje swoje nowe urządzenie o nazwie ViewPad 7, które jest pierwszym na świecie tabletem z Androidem 2.2 z pełną funkcjonalnością telefonu.

Pierwszy raz o nowym tablecie firmy ViewSonic słyszeliśmy na początku sierpnia, a teraz możemy wam podać pełne, oficjalne informacje na jego temat. Urządzenie nosić będzie nazwę ViewPad 7 i nie będzie jedynie tabletem z 7-calowym, pojemnościowym ekranem multidotykowym LED, ale także telefonem z łącznością 3G i gniazdem dla kart SIM.

Nowy model opierać się będzie na systemie operacyjnym Google Android 2.2 Froyo, a ponadto wyposażony będzie w dwie kamery – VGA z przodu do wideorozmów oraz 3-megapikselową z tyłu obudowy – a także łączność Bluetooth, WiFi i 3G, dzięki czemu wspierać będzie komunikatory internetowe, wiadomości SMS/MMS oraz standardowe, głosowe rozmowy telefoniczne, jak również rozmowy VoIP.

W wyposażeniu ViewPada 7 nie zabraknie także akcelerometru, gniazda kart pamięci microSD z obsługa kart do 32 GB, port USB, nawigację Assisted-GPS, przeglądarkę dokumentów Office, obsługi pisma odręcznego czy czytnika e-booków.

Użytkownik będzie mieć również dostęp do ponad 100 tysięcy aplikacji w Android Market. Niestety, ViewSonic nie podaje jednych z ważniejszych informacji – mianowicie czasu pracy na baterii, rozdzielczości ekranu oraz procesora.

ViewPad 7 ma być dostępny jeszcze w tym roku (wersje testowe zaczną pojawiać się w październiku), a jego sugerowana cena detaliczna ma nie przekroczyć kwoty 350 funtów (1700 zł). W Polsce możemy zatem spodziewać się ceny powyżej 2000 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.