IFA 2010

Wielkie podsumowanie: Najciekawsze gadżety z IFA 2010!

IFA 2010

Tegoroczne targi sprzętu komputerowego w Berlinie obfitują w technologie 3D, tablety i nowe rozwiązania jeśli chodzi o wyświetlacze różnego rodzaju. Dla nas to świetna wiadomość – futurystyczny wygląd niektórych urządzeń sugeruje, że niedługo pojawią się technologie znane wcześniej z naszych ulubionych filmów sci-fi. Czekając zatem na holograficzne szachy i miecze świetlne, zobaczcie co według nas było najciekawsze na IFA 2010:

1. Samsung Galaxy Tab

Tablet często określony jest jako najpoważniejszy rywal iPada. Zebraliśmy o tym urządzeniu pokaźny zestaw informacji, więc bez przydługiego wstępu:

Nie zabrakło również filmu z targów:

2. Google TV

Kto by pomyślał, że smartfonowy system Android trafi na telewizory! Sony i People of Lava zaprezentowali na targach swoje telewizory z tym systemem, a szef działu telewizyjnego firmy Samsung – Yoon Boo Keun potwierdził, że jego firma jest zainteresowana wypuszczeniem na rynek telewizorów z tym systemem.

3. Prototyp 31″ OLED Tv od LG

Tak, tak mogą wyglądać telewizory przyszłości. Ultracienkie, z pięknym wyświetlaczem, tylko przydałby się większy rozmiar ekranu. O cenę aż strach pytać…

4. Smartfon 3D od Sharpa

Ludziom z Sharp widocznie spodobał się pomysł Nintendo na trójwymiarową konsolę i postanowili stworzyć telefon z trójwymiarowym wyświetlaczem, który nie wymaga okularów 3D i wyposażyć go w opcję robienia trójwymiarowych zdjęć. U nas, w redakcji, jesteśmy dość sceptyczni jeśli chodzi o cały hype na 3D, niemniej jednak jest to jeden z ciekawszych gadżetów zaprezentowanych na IFA.

5. Tablet Hannspree – tańsza alternatywa dla iPada i Galaxy Tab

10 cali, Android 2.2 na pokładzie, platforma NVIDIA Tegra 2, która poradzi sobie z odtwarzaniem filmów Full HD, wyjście HDMI i to wszystko za… 1600zł

6. Toshiba Folio 100 – kolejny (fajny) tablet z targów

Kolejny „iPad Killer”, tym razem od Toshiby. Android 2.2, 10″ wyświetlacz i dostęp do Toshiba Marketplace (jeśli chodzi o dostęp do Android Market to publikowane w sieci informacje są sprzeczne – najbezpieczniej założyć, że Tablet nie będzie miał do niego dostępu). Wnętrze i wygląd zdecydowanie robią wrażenie, a wszystkie informacje zebraliśmy dla Was o tutaj:

7. ViewSonic Viewpad – cóż za niespodzianka, kolejny tablet!

Pisaliśmy o nim jeszcze w wakacje. Viewpad może okazać się konkurentem dla Dell Streak – chociaż może się okazać, że 7 cali to jednak za dużo, żeby nosić go w kieszeni i traktować jak telefon. Pełne info, jak zwykle, u nas:

8. Telewizory Panasonic Viera 3D

Panasonic chyba domyślał się, że prezentując kolejną serię telewizorów 3D, może nie zostać zauważony. Dlatego oprócz prezentacji samych urządzeń, firma zorganizowała iście cyrkowe przedstawienie oraz pokaz wykorzystania technik stosowanych w postprodukcji obrazu 3D. Zwróćcie uwagę na dziennikarzy, bardziej zainteresowanych gimnastyką akrobacyjną niż nowym urządzeniem;)

9. Liczy się rozmiar – 152 cali plazmy od Panasonica

Czy jest ktoś kto by nie chciał 152-calowego telewizora (pomijając kwestie praktyczne!)? No nie ma. Size does matter!

10. Tani telefon z Androidem – Huawei IDEOS

Chwila oddechu dla portfela… Jednym z problemów z gadżeciarskimi nowościami jest nierzadko ich cena (ja na przykład codziennie sprawdzam na allegro czy już mogę z czystym sumieniem kupić nowego iPhone’a). A tu proszę – za 600zł będziemy mogli kupić sobie nowy telefon z Androidem 2.2, jego pełną specyfikację znajdziecie tutaj: