Bing teraz także dla Androida, choć tylko w sieci Verizon

Bing dla systemu Android, tylko w sieci Verizon

Firmy Microsoft oraz Verizon rozpoczęły współpracę, która zapewni użytkownikom systemu Android alternatywę dla wyszukiwarki Google'a - aplikację Bing.

Użytkownicy systemu operacyjnego Google Android i jednocześnie abonenci związani z amerykańskim operatorem Verizon, będą mogli zainstalować na swoich urządzeniach aplikację Bing – alternatywę dla wyszukiwarki Google’a. Nowa mobilna aplikacja nie będzie znacznie różnić się od wyszukiwarki Bing.com – znajdziemy tu m.in. obrazek dnia, wyszukiwanie głosowe oraz możliwość odtwarzania materiałów (filmów, muzyki, gier) bezpośrednio na stronie z wynikami wyszukiwania.

Zapowiadana jest także bardziej intuicyjna łączność z wbudowanym w smartfonie GPS-em, zapewniając bardziej odpowiednie i łatwiejsze do odnalezienia wyniki wyszukiwania. Zmianie ulegnie również strona z wynikami wyszukiwania obrazków, która na wzór swojej desktopowej odpowiedniczki, pokaże za jednym razem tyle obrazków, jak tylko to możliwe.

Posiadacze smartfonów z Androidem w sieci Verizon mogą pobrać aplikację Bing z Android Market, natomiast na nowych urządzeniach, aplikacja ma być preinstalowana. Budujący jest fakt, iż Google nie zamierza blokować swojego konkurenta, czego na przykład o Apple i jego iPhone’ie powiedzieć nie można – tam aplikacje, które zbyt przypominają usługę dostępną już w systemie, są odrzucane.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.