Bing niestrudzenie walczy o kawałek rynku zdominowanego przez Google'a

Google Instant Search? Bing ma lepszy!

Premiera Google Instant Search okazała się jak najbardziej udana. Czy zastała Binga z ręką w nocniku? Jak się okazuje, API do identycznej funkcjonalności istniało już rok temu, wkrótce premiera końcowej wersji.

Dokładnie rok temu autor bloga istartedsomething opublikował narzędzie do Binga, które wykorzystując API wyszukiwarki, pozwoliło na dokładnie to samo, co Google zaprezentowało z wielką pompą. Jak dotąd jednak podobne rozwiązanie nie trafiło do Binga, mimo iż, jak widać, sama wyszukiwarka technicznie była do tego gotowa już od dawna.

Instant Search jednak pobudził nieco Microsoft, który zaprezentował podobną funkcjonalność, działającą płynnie i opartą na standardzie HTML5. Dodatkowo, nowa wersja binga pozwala na podgląd witryny z pogodą, mapami i innymi kompatybilnymi usługami po najechaniu kursorem myszu na łącze.

Z kolei mobilna wersja nowej wyszukiwarki potrafi przeszukiwać obrazy tak samo, jak Google, czyli prezentując jedną witrynę, którą można w nieskończoność przewijać.

Gratulujemy, Microsoft, tylko czemu tak późno? Mieliście tę technologię od dawna, a Google i tak was wyprzedziło. Premiera nowego Binga będzie zbieżna z premierą Internet Explorera 9 w finalnej wersji, który jest zgodny z HTML5.

No i kiedy premiera polskiej, pełnoprawnej wyszukiwarki?

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.