Jest tablet HP! W komplecie z… drukarką?!

W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia Zeena, czyli 7-calowego tableta od HP, którego stacją dokującą... jest drukarka bazująca na PhotoSmart eStation C510.

HP Zeen to urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia: to zgrabny, 7-calowy tablet z systemem Android 2.1 i nakładką TouchSmart, bez dostępu do Gmaila i Marketu, ale za to zintegrowany z usługami Facebooka, Yahoo!, Microsoftu i kilku dostawców treści multimedialnych. To co jednak go wyróżnia, to jego „stacja dokująca”, która jest… drukarką HP Zeus.

Tablet posiada ekran pojemnościowy i pojemnościowe przyciski dotykowe, slot na karcie pamięci i aparat cyfrowy z możliwością przeprowadzania wideorozmów. Nacisk kładziony będzie również na e-booki: HP podpisał już umowę z wydawnictwem Barnes & Noble, mają też dojść kolejne. Perspektywa drukowania z Zeena książek na Zeusie wydaje się być kusząca..

Tablet z drukarką ma kosztować 399 dolarów. Będzie też sprzedawany samodzielnie, bez swojej „stacji dokującej”, ale nie wiemy w jakiej cenie. Na rynku ma się pojawić 20 września, jednak HP zastrzega, że możliwe są opóźnienia.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.