Sergey Brin za kilka lat?

Google chce być integralną częścią twojego umysłu

Sergey Brin wygłosił podczas konferencji IFA przemówienie, które niektórym zjeżyło włosy na głowie. Współzałożyciel Google'a dał jasno do zrozumienia, że chce, by jego firma była "trzecią połową mózgu" (sic!) każdego z nas.

To, że Google jest potężne, nie podlega dyskusji. To, że tworzy w większości znakomite produkty – również. Ale wciąż jednak mamy wrażenie, że to my mamy kontrolę nad Google’em, a nie na odwrót. Internetowy gigant ma chyba jednak inne zdanie. Redakcja Gizmodo zebrała kilka cytatów z konferencji IFA, na której przemawiał Sergey Brin, który już na samym początku oświadczył, że jego „firma chce być trzecią połową twojego mózgu”:

  • Możemy sugerować co powinieneś zrobić, na czym ci zależy. Wyobraź sobie, że wiemy gdzie jesteś, wiemy co lubisz
  • Nie tylko nie jesteś już nigdy sam, ale już nigdy nie będziesz się nudził. Będziemy sugerować to, co powinieneś oglądać, bo wiemy na czym ci zależy
  • Wkrótce nic nie będzie zapomniane, bo pamiętać będzie komputer. Nigdy już nie będziesz zagubiony

Pomijając językową sztuczkę z „trzecią połową”, to chylimy czoła. Tylko czemu ta lampka alarmowa pykająca w głowie nie chce się wyłączyć? Umysły mamy nakarmione wieloma powieściami i filmami political- i sience-fiction, a słowa Brina są niebezpiecznie zbieżne z fantazjami autorów…

Czytaj też: Google Instant, czyli odpowiedź zanim skończysz zadawać pytanie

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.