Mark Hurd może objąć kierownicze stanowisko w firmie Oracle

HP i Oracle znów się kochają, gdy w grę weszły… pieniądze

Znany spór pomiędzy firmami HP oraz Oracle, w kwestii zatrudnienia Marka Hurda - byłego CEO największego producenta komputerów - został rozwiązany.

Chociaż wydawało się to niemożliwe, Mark Hurd może rozpocząć pracę na nowym stanowisku w firmie Oracle, nie ujawniając przy tym żadnych sekretów, dotyczących swojego byłego pracodawcy – HP. Obydwie firmy, rywalizujące ze sobą w segmencie serwerów, doszły do porozumienia, a zatem HP nie pozwie swojego byłego dyrektora generalnego za możliwość ujawnienia sekretów firmy swojemu nowemu pracodawcy, jak to miało w planach jeszcze dwa tygodnie temu.

Szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione, jednak nieoficjalnie mówi się o tym, że Mark Hurd odda znaczną część swoich udziałów w firmie HP, co zadowala obydwie strony. HP i Oracle już nie tylko się nienawidzą, ale myślą nawet o współpracy.

– HP i Oracle były ważnymi partnerami przez ponad 20 lat i są zobowiązane do współpracy aby zapewnić wyjątkowe produkty i usługi naszym klientom – powiedziała Cathie Lesjak, pełniąca obowiązki dyrektora generalnego HP po odejściu Hurda. – Mamy nadzieję na owocną współpracę z Oracle w przyszłości – dodała na koniec.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.