Android 2.2 na smartfonie HTC Desire

HTC Desire staje się bezużyteczny po aktualizacji Androida do wersji 2.2

Brytyjczycy, posiadający smartfon HTC Desire w sieci O2, po aktualizacji systemu Android do wersji 2.2 mają problemy z użytkowaniem swoich telefonów.

Problemy z aktualizacją systemu operacyjnego Google Android do wersji 2.2 Froyo to nie nowość, głównie za sprawą dużej rozciągłości w czasie. Zabiegi aktualizacji trwają już od kilku miesięcy, jako że producenci i operatorzy decydują się na ten krok po kolei i raczej niechętnie. Do tej pory niewielkie problemy z aktualizacją były w Stanach Zjednoczonych z modelem HTC Evo 4G, jednak obyło się bez skarg. Teraz narzekają na aktualizację brytyjscy użytkownicy HTC Desire, którzy są związani umową z operatorem O2.

Po instalacji uaktualnienia, niektórzy użytkownicy zgłaszali kompletną awarię telefonu, który stawał się w 100 procentach bezużyteczny. Pozostałym, zdarzały się częste awarie oprogramowania. Forum operatora O2 aż kipi od sfrustrowanych użytkowników, którym Desire przestał działać.

Operator wycofał więc aktualizację systemu do wersji 2.2 i prawdopodobnie dopiero za kilka tygodni będzie ona znów dostępna, wraz z odpowiednią łatką dla użytkowników, którzy już zdążyli zaktualizować OS i mają mniejsze problemy. Ci zaś, którym telefon kompletnie padł, muszą zanieść lub wysłać urządzenie do autoryzowanego serwisu napraw.

A jak działa Android 2.2 na HTC Desire Maćka, dowiesz się z jego bloga!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.