IFA 2010: LG podąża za trendem 3D, stawiając na… dźwięk

LG wprowadza na rynek system domowej rozrywki, który ma oferować dźwięk 3D najgłębszy i najbardziej wyjątkowy w dotychczasowej historii tej firmy.

System LG HX900 składa się z czterech głośników satelitarnych i dwóch subwooferów. Zastosowano tu zupełnie nowe podejście do domowych systemów audio, by zapewnić użytkownikom dźwięk równie głęboki i realistyczny, co oglądany obraz 3D. Takie przynajmniej są nadzieje. Pierwszym elementem tego unikalnego rozwiązania jest technologia Vertical 3D Effect Channel, której działanie polega na emitowaniu dźwięku przez górną część czterech głośników satelitarnych w systemie. Powstające w ten sposób fale dźwiękowe całkowicie wypełniają przestrzeń nad głowami widzów, tworząc złudzenie, że znajdują się oni w samym środku akcji rozgrywającej się na ekranie.

Drugim elementem umożliwiającym powstanie trójwymiarowego dźwięku jest podwójny układ subwooferów. Gwarantować ma wyjątkowe wzmocnienie basów, ponieważ wykorzystano tu dwa głośniki. Umieszczenie subwooferów po przeciwnych stronach pomieszczenia ma zapewnić potężne, wypełniające cały pokój tło dla innych dźwięków, które dzięki temu mają brzmieć realistycznie.

Uzupełnieniem technologii dźwięku 3D jest rozwiązanie Cinema Dome Effect. Tworzy ono wrażenie, które ma być bliższe dźwiękowi kinowemu, niż wszystkie dostępne dotychczas systemy LG. Za pomocą zaawansowanych technik przetwarzania dźwięku cyfrowego technologia Cinema Dome Effect rozszerza zasięg dźwięku w pionie i w poziomie, dzięki czemu widzowie są nim otoczeni z każdej strony. – W najbliższym roku czeka nas eksplozja rozrywki w trójwymiarze, a system HX900 to kolejny przykład nowych standardów ustanawianych przez LG w tej dziedzinie — powiedział Simon Kang, dyrektor generalny i prezes oddziału LG Home Entertainment Company. No cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Technologię zastosowaną w systemie HX900 uzupełnia charakterystyczny dla LG designerski wygląd rozwiązania. Cztery paraboliczne, pionowe głośniki satelitarne z solidną podstawą są oferowane w cieniowanym, niebieskim kolorze z błyszczącym wykończeniem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.