LG E50VR z nową technologią Super+ Resolution

LG wprowadza nowy standard jakości obrazu – Super+ Resolution

Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie LG Electronics zaprezentował nową technologię Super+ Resolution, która wprowadza nowy standard jakości obrazu wyświetlanego przez monitor.

Technologia Super+ Resolution ma zapewnić wysoce realistyczny, ostry i żywy obraz, a została zastosowana w monitorach LG E50VR i E80. Dzięki deklaracji i przetwarzaniu obrazu, Super+ Resolution nie tylko zapobiega pogorszeniu rozdzielczości przy konwersji, ale dodatkowo wyostrza rozmazane kontury i wzmacnia przygaszone kolory. Super+ Resolution używa scalonego układu z wbudowanym mechanizmem obliczającym potencjalną utratę rozdzielczości w procesie powiększania obrazu, co pozwala na skorygowanie detali na krawędziach i w cieniach, a równocześnie zmniejsza zakłócenia w postaci pasków na ekranie.

Kolejnym elementem poprawiającym jakość obrazu jest filtr zakłóceń, który w dużym stopniu eliminuje zakłócenia w postaci pasków powstających w wyniku wyświetlania treści o niższej rozdzielczości. Ponadto filtr ten zmniejsza ewentualne prześwietlenie zdjęcia, dzięki czemu obraz jest czystszy i bardziej naturalny.

Nowa technologia klasyfikuje wyświetlane treści na trzy kategorie – Full HD, HD i SD oraz stosuje optymalny tryb przetwarzania dla każdej kategorii. W trybie Full HD zwiększa się atrakcyjność gier, w trybie HD poprawia się jakość np. filmów, a w trybie SD dobierany jest optymalny poziom rozdzielczości i jakości dla treści o średniej rozdzielczości, takich jak wideo z Internetu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.