Microsoft: Blu-ray w Xboxie? Nie ma sensu.

Dyrektor generalny oddziału Microsoftu w Wielkiej Brytanii, Stephen McGill nie widzi większego sensu w wyposażeniu Xboxów w napęd Blu-Ray.

Według niego brak Blu-ray’a w konsolach Microsoftu był jednym z ważniejszych czynników, które są odpowiedzialne za konkurencyjną cenę Xboxa, a tym samym za świetne wyniki sprzedaży urządzenia.

„Myślę, że ludzie zdają sobie sprawę z tego, że utrzymanie niskiej ceny naszej konsoli było mądrą decyzją. Format Blu-ray niedługo odejdzie w zapomnienie. Z płyt DVD przerzucono się na strumieniowanie i pobieranie danych bezpośrednio z sieci – dlatego też X-Box radzi sobie ze strumieniowaniem mediów w rozdzielczości full HD (1080p). Bez czekania, nie trzeba nic ściągać, po co komu Blu-ray?”

Wszystko ma sens o ile ktoś traktuje konsolę bardziej jako domowe centrum rozrywki niż urządzenie do grania. Najnowsza część Final Fantasy (żeby daleko nie szukać) straciła sporo na jakości właśnie dlatego, że musiała zostać wydana na płytach DVD na Xboxa. Do tego, strumieniowanie nie rozwiązuje wszystkich problemów – nowe 4-gigowe Xboxy Slim na przykład nie radzą sobie w pełni z Halo:Reach, właśnie przez małą pojemność dysku…

0
Źródło: T3
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.