Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [04.09 – 10.09]

Co ciekawego w tym tygodniu?

Google Instant
Google Instant
Google Instant
Nowy sposób działania wyszukiwarki ma skrócić czas jaki spędzamy na stronie Google. I już chciałoby się pochwalić firmę za jej altruizm, kiedy oświadcza ona, że chce być częścią naszego umysłuBing nie ma takich ambicji, ale podobno ma skończony, podobnie działający mechanizm. Czekamy zatem na możliwość porównania.
150TB...
150 TB…
Największe zaplecze warezowe w Europie zlikwidowane
150 Terabajtów, czyli 90 twardych dysków z nielegalnymi danymi, hostowana przez.. Politechnikę Śląską. Rekord Europy należy do nas. Koordynator do spraw ochrony własności intelektualnej Microsoftu pochwalił działanie śląskiej policji. Po resztę odsyłamy do komentarzy pod newsem.
iOS 4.1
iOS 4.1
iOS 4.1 wydany!
Dla Apple’owców to super wiadomość. Nie dość, że poprzednia generacja iPhone’ów działa szybciej (i znów nadaje się do użytku – przyznacie, że 4.0 było złem dla „trójki”), to iPhone 4 może teraz robić zdjęcia w technice HDR.
a więc... TFT
a więc… TFT
Samsung Galaxy Tab – TFT są jednak lepsze
Piękna zagrywka PR’owa ze strony Samsunga. TFT według firmy jest znacznie lepszym rozwiązaniem dla tabletów, między innymi ze względu na mniejszy pobór mocy – to ciekawe, bo ostatnio Samsung mówił to samo (tylko, że odwrotnie) o Super AMOLEDach. Skoro TFT są tak super, to czemu Samsung planuje dziesięciokrotnie zwiększyć produkcję ekranów Super AMOLED otwierając ich nowe fabryki?
Pikanterii tematowi dodaje nie kto inny jak Google, twierdząc, że Android do tabletów się nie nadaje
Nokia N8
Nokia N8
Nokia N8 już w przedsprzedaży!
1999zł za nowy telefon w przedsprzedaży wydaje się być ok. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę parametry nowej zabawki od Nokii. Tylko ten konkurs z Pamelą jakiś taki… Oby sam telefon okazał się żyletą, bo coś ostatnio o Nokii nie za głośno.. A do premiery jeszcze całe 22 dni.
To chyba cena rosnącej popularności...
To chyba cena rosnącej popularności…
Nowy trojan dla Androida
Uwaga, uwaga: strony porno mogą kryć w sobie złośliwe oprogramowanie. W tym dla Androida! No cóż, taka jest cena rosnącej popularności.
Hmm...
Hmm…
Produkty Apple’a to zmutowane wirusy!
Przynajmniej według Stana Shiha, założyciela Acera. To chyba zazdrość panie Stan. Apple wskrzesza ” zapomniane urządzenia” (no chyba, że przed iPadem tablety nie istniały) – to fakt. Ale czy tworzy z nich „zmutowane wirusy”? Ot, tania, śmieszna sensacja na weekend.
Jak Wam się podoba nowy IE?
Jak Wam się podoba nowy IE?
Internet Explorer 9 w akcji
Dawno nie było takiego hype’u wokół nowej wersji Explorera. Na wideo nie wygląda źle. Szczerze, to czekamy na jakąś wersję testową – zapowiada się ciekawie.
Zamień się a wymień się
Zamień się a wymień się
Wymień się a zamien się!
Bardzo ciekawa akcja polskiego sklepu Tions Technology. Oddając im swojego starego smartfona (w dobrym stanie), możemy dostać od nich jakiś nowszy telefonik. Szczegóły w newsie, komentarze w komentarzach, wiecie co robić.
Stare, nieszokujące Wii
Stare, nieszokujące Wii
Następca Wii zaszokuje wszystkich!
Ok, trzeba przyznać marce Nintendo, że zawsze stara się być innowacyjne i zazwyczaj wychodzi im to na dobre. Ale takie wypowiedzi jak ta pana Yoshio trzeba zbierać do klasera, na wypadek gdyby nowe Wii nie okazało się tak innowacyjne jak zapowiadano…