Nowa konstrukcja telefonu z klapką, opartego na zawiasach

Nokia chce budować modularne telefony z klapką

Według złożonego niedawno wniosku o przyznanie patentu, Nokia wkrótce ma zamiar zbudować modularny telefon z klapką, który ma zapewnić trwałość od strony sprzętowej.

Nokia, obwiniana przez wielu za kompletny brak innowacyjności w swoim najmocniejszym segmencie rynku, tym razem próbuje czegoś zupełnie nowego. Mianowicie stara się o przyznanie patentu na modularny telefon z klapką, oparty na nowej konstrukcji z zawiasami, która ma zapewnić nie tylko funkcjonalność, ale także długowieczność sprzętu. Jak można wyczytać w dość zawiłym wniosku, zawias ma wykorzystywać podwójnie obracany mechanizm, pokryty powłoką ochronną, na której można umieścić na przykład kamerę.

Nokia chce, aby w takim telefonie mieściły się „wymienialne moduły”, co oznacza, że użytkownik sam mógłby wybrać, co aktualnie jest mu potrzebne w jego telefonie komórkowym. Te wymienialne moduły, to na przykład zewnętrzne wyświetlacze, złącza czy stacje dokujące lub zestawy samochodowe.

Nokia sugeruje w swoim wniosku patentowym, że nowa konstrukcja nie musi ograniczać się wyłącznie do telefonów komórkowych. Wymienia się między innymi również urządzenia PDA czy kieszonkowe konsole do gier.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.