Nowa konstrukcja telefonu z klapką, opartego na zawiasach

Nokia chce budować modularne telefony z klapką

Według złożonego niedawno wniosku o przyznanie patentu, Nokia wkrótce ma zamiar zbudować modularny telefon z klapką, który ma zapewnić trwałość od strony sprzętowej.

Nokia, obwiniana przez wielu za kompletny brak innowacyjności w swoim najmocniejszym segmencie rynku, tym razem próbuje czegoś zupełnie nowego. Mianowicie stara się o przyznanie patentu na modularny telefon z klapką, oparty na nowej konstrukcji z zawiasami, która ma zapewnić nie tylko funkcjonalność, ale także długowieczność sprzętu. Jak można wyczytać w dość zawiłym wniosku, zawias ma wykorzystywać podwójnie obracany mechanizm, pokryty powłoką ochronną, na której można umieścić na przykład kamerę.

Nokia chce, aby w takim telefonie mieściły się „wymienialne moduły”, co oznacza, że użytkownik sam mógłby wybrać, co aktualnie jest mu potrzebne w jego telefonie komórkowym. Te wymienialne moduły, to na przykład zewnętrzne wyświetlacze, złącza czy stacje dokujące lub zestawy samochodowe.

Nokia sugeruje w swoim wniosku patentowym, że nowa konstrukcja nie musi ograniczać się wyłącznie do telefonów komórkowych. Wymienia się między innymi również urządzenia PDA czy kieszonkowe konsole do gier.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.