Procesor graficzny GeForce GTX 460M

Nvidia pokazuje StarCrafta II na swoich nowych mobilnych procesorach

Na rynek wkrótce trafi cała seria notebooków, wyposażonych w nowe, mobilne procesory graficzne Nvidii z linii 400M. Przy tej okazji, obóz zielonych prezentuje możliwości swoich kart.

Nvidia szykuje się na inwazję segmentu notebooków, kompletując szeregi swoich mobilnych procesorów graficznych, obsługujących biblioteki DirectX w wersji 11. Wiemy już, że na rynek wkrótce ma trafić nowa seria notebooków Asusa – G53 oraz G73, które wyposażone zostaną w mobilną odmianę Fermiego – procesor GeForce GTX 460M, skierowany na rynek mainstream. Przygotowywane są również maszyny z grafikami GeForce GTX 480M oraz GTX 470M, jednak będą to przeważnie duże notebooki, przeznaczone dla graczy z bardziej zasobnymi portfelami.

Dla tych, którzy chcą za notebooka zapłacić mniej, Nvidia również ma coś w zanadrzu. To low-endowe procesory graficzne GeForce GT 420M oraz GT 425M, które znajdą swoje miejsce w cieńszych laptopach – między innymi Asus N53 oraz Acer Aspire 5745. Low-endowe, co nie znaczy, że nie będzie można na nich pograć. Dowodem niech będzie poniższy filmik, który prezentuje grę Crysis w akcji na procesorze GT 420M.

W serwisie Engadget natomiast możecie obejrzeć wideo z gameplay’u StarCrafta II na tym procesorze, a także wyświetlaną w trzech wymiarach grę Mafia II na procesorze GTX 460M.

Na koniec dodamy, że w naszej redakcji już grzeje się jedna z maszyn, wyposażona w nowy procesor graficzny Nvidii, a wkrótce opublikujemy jej pierwszy test!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.