Polacy coraz chętniej kupują odtwarzacze Blu-ray

Dominacja odtwarzaczy Blu-ray, które odesłały w niebyt format HD DVD, staje się faktem także na polskim rynku.

Według danych internetowego sklepu Komputronik.pl z okresu sierpień – wrzesień br. polscy użytkownicy nowoczesnych technologii zaczynają coraz śmielej sięgać po modele obsługujące obrazy 3D. Standardem stały się odtwarzacze umożliwiające bezprzewodowe korzystanie z serwisów internetowych na ekranie telewizora i odczytujące pliki w formacie MKV. Średnia cena najchętniej kupowanych modeli wynosi 900 zł.

Top 5 najpopularniejszych stacjonarnych odtwarzaczy Blu-ray w ostatnim miesiącu według Komputronik.pl to:

  1. Philips BDP2500/12 
  2. Samsung BD-C5500 
  3. Panasonic DMP-BDT300-PL 3D 
  4. LG BD-570
  5. Panasonic DMP-BD85EG-K

Każdy spośród najchętniej wybieranych modeli wyposażony jest w standardowe obecnie złącza, jak: HDMI, Ethernet i USB. Widać, że użytkownicy cenią sobie szybki start – poniżej 7 sekund, a nawet w czasie 0.5 sekundy – w czym celują przede wszystkim odtwarzacze firmy Panasonic. To właśnie ta marka zdaje się wyznaczać trendy w najnowszym rankingu Komputronik.pl. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim model DMP-BDT 300, który jest przystosowany do odtwarzania filmów 3D. Wysoka pozycja tego modelu w rankingu – pomimo najwyższej ceny – wskazuje, że tego rodzaju odtwarzacze będą w kolejnych zestawieniach zajmować coraz lepsze pozycje.

W zasadzie wszystkie modele, które cieszyły się ostatnio szczególnym popytem klientów Komputronik.pl, zapewniają możliwość korzystania z bezprzewodowego modułu Wi-Fi, standardu DLNA (łączy odtwarzacz z komputerem, aparatem cyfrowym i in.) i korzystania z popularnych serwisów internetowych (m.in. YouTube, Picasa, Flickr). Tym samym to, co było kiedyś zestawem wyjątkowych dodatków, stało się rynkowym standardem.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.