Polacy coraz chętniej kupują odtwarzacze Blu-ray

Dominacja odtwarzaczy Blu-ray, które odesłały w niebyt format HD DVD, staje się faktem także na polskim rynku.

Według danych internetowego sklepu Komputronik.pl z okresu sierpień – wrzesień br. polscy użytkownicy nowoczesnych technologii zaczynają coraz śmielej sięgać po modele obsługujące obrazy 3D. Standardem stały się odtwarzacze umożliwiające bezprzewodowe korzystanie z serwisów internetowych na ekranie telewizora i odczytujące pliki w formacie MKV. Średnia cena najchętniej kupowanych modeli wynosi 900 zł.

Top 5 najpopularniejszych stacjonarnych odtwarzaczy Blu-ray w ostatnim miesiącu według Komputronik.pl to:

  1. Philips BDP2500/12 
  2. Samsung BD-C5500 
  3. Panasonic DMP-BDT300-PL 3D 
  4. LG BD-570
  5. Panasonic DMP-BD85EG-K

Każdy spośród najchętniej wybieranych modeli wyposażony jest w standardowe obecnie złącza, jak: HDMI, Ethernet i USB. Widać, że użytkownicy cenią sobie szybki start – poniżej 7 sekund, a nawet w czasie 0.5 sekundy – w czym celują przede wszystkim odtwarzacze firmy Panasonic. To właśnie ta marka zdaje się wyznaczać trendy w najnowszym rankingu Komputronik.pl. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim model DMP-BDT 300, który jest przystosowany do odtwarzania filmów 3D. Wysoka pozycja tego modelu w rankingu – pomimo najwyższej ceny – wskazuje, że tego rodzaju odtwarzacze będą w kolejnych zestawieniach zajmować coraz lepsze pozycje.

W zasadzie wszystkie modele, które cieszyły się ostatnio szczególnym popytem klientów Komputronik.pl, zapewniają możliwość korzystania z bezprzewodowego modułu Wi-Fi, standardu DLNA (łączy odtwarzacz z komputerem, aparatem cyfrowym i in.) i korzystania z popularnych serwisów internetowych (m.in. YouTube, Picasa, Flickr). Tym samym to, co było kiedyś zestawem wyjątkowych dodatków, stało się rynkowym standardem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.