Największy polski konkurent dla Facebooka zmieni właściciela?

Skaner antywirusowy w nk.pl

nk.pl

Zakładka „Bezpieczeństwo” w NK ma już rok. Internauci znajdą tam najważniejsze informacje o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci i portalu nk.pl. Przy jej tworzeniu specjaliści NK współpracują z takimi partnerami, jak m.in.: GIODO, policja czy organizacje pozarządowe, zajmujące się bezpieczeństwem on-line. Nowością w zakładce jest darmowy skaner antywirusowy.

– Tworząc oprogramowanie ArcaVir zapewniające ochronę komputerów rozwijamy również bezpłatne narzędzia antywirusowe, jak oferowany na nk.pl skaner antywirusowy. Szczególnie bliscy są nam polscy użytkownicy korzystający w dużej mierze z największego w naszym kraju serwisu społecznościowego. Chcemy przekonywać użytkowników, jak ważna jest ochrona danych, a co za tym idzie konieczność ochrony komputera przed szkodliwym oprogramowaniem – mówi Iwona Banaszak, prezes zarządu ArcaBit.

– W lutym 2009 prezes NK podpisał międzynarodowe porozumienie na rzecz poprawy bezpieczeństwa nastolatków w sieci. Od tamtego czasu wprowadziliśmy wiele nowych narzędzi, które pomagają osiągnąć ten cel, np. filtr rodzinny. Bezpieczeństwo w sieci nie zależy jednak wyłącznie od twórców stron, ale i od internautów. Wszyscy zainteresowani znajdą w naszej zakładce informacje i narzędzia, które pozwolą im ochronić się przed zagrożeniami w sieci – mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.