Urządzenie LiveView mierzy 35 x 35 x 11 mm

Sony Ericsson LiveView, czyli bezprzewodowy mini-wyświetlacz dla telefonów z Androidem

Sony Ericsson LiveView to 1,3-calowy, kolorowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 128 x 128 pikseli, który ma bezprzewodowo współpracować ze smartfonami opartymi na platformie Google Android w wersji 2.1 oraz 2.2 za pomocą łączności Bluetooth. Do czego służy ten nowy gadżet? LiveView ma wyświetlać sms-y, wiadomości RSS, posty na Twitterze i Facebooku, a także pozwoli kontrolować odtwarzacz muzyczny w telefonie. Urządzenie można przypiąć w łatwo dostępnym miejscu (np. do kurtki, czy do bransoletki), podczas gdy smartfon wygodnie leży sobie w futerale w plecaku lub w kieszeni.

LiveView potrafi również wyświetlić szczegóły na temat przychodzących połączeń, listę ostatnich połączeń, zegarek i datę. Pozwoli także na wyciszenie dzwonka w telefonie czy zlokalizowanie swojego smartfona. Bateria ma pozwoli na 4 dni normalnego użytkowania. Na rynku gadżet pojawi się w czwartym kwartale 2010 roku, ale cena nie jest jeszcze znana.

Według Sony Ericssona, większość smartfonów z systemem Google Android (2.1 lub 2.2) będzie kompatybilna z urządzeniem LiveView, w tym między innymi SE Xperia X10, X10 mini, X10 mini pro, Samsung Galaxy S oraz HTC Desire.

Jeśli wciąż nie wiesz, po co Sony Ericsson chce wprowadzić to niewielkie urządzenie na rynek, może pomoże ci poniższe wideo: