Koncepcja tabletu, przedstawiona przez Google w tym roku

Tablet HTC z platformą Tegra 2 oraz Androidem 3.0?

Według Pegatron Technology, która ma skonstruować tablet na zlecenie firmy HTC, urządzenie będzie wyposażone w ekran HD, platformę Tegra 2 oraz system operacyjny Google Android 3.0.

O pierwszym tablecie firmy HTC dochodzą do nas sprzeczne informacje. Najpierw wydawało się, iż będzie to urządzenie oparte na systemie operacyjnym Google Chrome OS, a produkcją zajmie się sam tajwański producent. Teraz należy jednak zweryfikować te wieści, jako że do głosu dochodzi firma Pegatron Technology, która twierdzi, iż podpisała umowę z HTC i zbuduje dla niej tablet, ale opierający się na systemie Google Android 3.0 Gingerbread. Obecność nowego systemu operacyjnego sugeruje nam, że urządzenie trafi na rynek nie wcześniej niż w pierwszym kwartale 2011 roku.

Co ciekawe, pozostała specyfikacja produktu, podawana przez firmę Pegatron, potwierdza wcześniejsze informacje. Tablet ma posiadać multidotykowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, platformę Nvidia Tegra 2, która zapewni odtwarzanie filmów Full HD, 2 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej pamięci flash, łączność WiFi i Bluetooth oraz nawigację GPS. Prawdopodobnie w wyposażeniu znajdziemy także moduł łączności 3G.

Przewidywana cena tabletu HTC ma wynieść 789 dolarów, tak więc nie będzie to ta sama liga, do której należy iPad.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.