iPody touch czwartej generacji - jedne z gwiazd tego tygodnia

Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [30.08 – 03.09.2010]

Co ciekawego w tym tygodniu?

Współzałożyciel Microsoftu pozywa Google, Apple, Yahoo i innych Firma Interval Licensing LLC, należąca do współzałożyciela Microsoftu – Paula Allena – pozywa największe firmy świata IT, w tym Apple, Google, Yahoo, Facebook, AOL, Netflix, eBay i YouTube, za naruszenie czterech patentów, dotyczących wyszukiwania w Internecie, zakupów online (a konkretniej sugestii dla produktów), reklamowania oraz dostarczania materiałów.

Żegnamy markę ATI AMD po wielu latach od zakupu ATI w końcu kasuje tę markę. Łezka w oku się kręci, ale więcej loga ATI na nowych kartach graficznych nie ujrzymy.

Samsung Wave 723, czyli kolejna odsłona platformy bada Platforma Bada przypuszcza kolejny szturm na rynek smartfonów, tym razem w nieco tańszej formie. Samsung Wave 723 posiada 3,2-calowy ekran multidotykowy, 5-megapikselowy aparat, łączność WiFi oraz Bluetooth 3.0. Sprzęt ma kosztować ponad 1000 złotych.

Canon prezentuje największy na świecie czujnik CMOS Czujnik CMOS o rozmiarze 202 x 205 mm? O tak! Jest 40 razy większy, niż dotychczas największy komercyjny czujnik CMOS firmy Canon, przez co pozwoli na filmowanie z prędkością 60 fps-ów w nocy!

Microsoft tłumaczy czemu darmowy Android jest droższy od płatnego Windows Phone Według Microsoftu, Android jest darmowy tylko z pozoru. Jak twierdzi gigant, 15 dolarów za licencję na Windows Phone 7 to nic w porównaniu z „ukrytymi kosztami” systemu Google’a. Ale co ma mówić firma, której konkurencja wyraźnie odjeżdża hen hen? 🙂 Commodore USA kontratakuje: reaktywacja Amigi (z AROSem na pokładzie) Kto z nas nie pamięta godzin, dni, tygodni, miesięcy spędzonych przed Amigą na doskonałej zabawie ze znajomymi? Cóż, Amigi, świeże, pachnące nowością Amigi wracają! Urządzenia pracować mają na systemie operacyjnym AROS – tj. opensource’owej wersji AmigaOS 3.1.

Wielka premiera Apple’a – nowe iPody, iTunes 10 oraz serwis społecznościowy! Jesienna premiera Apple’a nie zawiodła wszystkich oczekujących. Zaprezentowano zupełnie nowe, odświeżone iPody – touch, nano oraz shuffle, a ponadto iTunes 10 wraz z muzycznym serwisem społecznościowym Ping, systemy operacyjne iOS 4.1 oraz 4.2, a także drugą generację Apple TV. Niedługo po premierze, dowiedzieliśmy w jakich cenach nowe iPody będą oferowane w Polsce! Oficjalna premiera tabletu Samsunga – wszystko o Galaxy Tab! Samsung oficjalnie zaprezentował swój 7-calowy tablet o nazwie Galaxy Tab, wyposażony w procesor 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, pojemnościowy ekran TFT, dwie kamery oraz system Android 2.2. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że cena tabletu ma mieścić się w przedziale 200 – 300 dolarów.

Windows Phone 7 prawie skończony, jeszcze tylko… Jeden z głównych (przynajmniej przed premierą) graczy na rynku mobilnych systemów operacyjnych jest już niemal ukończony. Windows Phone 7 trafił już do operatorów i producentów smartfonów na ostatnie szlify przed rynkową premierą. Czy WP7 odniesie sukces na miarę Androida?

Zmiennokształtna mysz Arc Touch Mouse od Microsoftu W końcu, po blisko miesiącu plotek i spekulacji, które pojawiały się w sieci, Microsoft ujawnił detale swojej najnowszej, futurystycznie wyglądającej i korzystajacej z kilku nowych technologii myszki. Arc Touch Mouse zmienia kształty, jest bezprzewodowa, a zamiast tradycyjnego scrolla ma pasek dotykowy!