Tegra 3 jest już niemal gotowa!

Tegra 3 prawie gotowa, Tegra 4 w drodze

Podczas wystąpienia otwierającego tegoroczną edycję konferencji Technologii Procesorów Graficznych (GTC), prezes i współzałożyciel firmy NVIDIA, Jen-Hsun Huang, poinformował o rychłym zakończeniu prac nad następcą platformy Tegra 2.

Szef NVIDII ujawnił, że Tegra 3 jest już niemal gotowa – nie podał jednak terminu wprowadzenia nowej wersji platformy na rynek. Dodał również, że trwają już również pracę nad kolejną, czwartą edycją Tegry, która ma się pojawić około 12 miesięcy po wprowadzeniu do sprzedaży „trójki”. Z taką właśnie, mniej więcej roczną, częstotliwością mają się pojawiać kolejne nowe wersje tej platformy mobilnej NVIDIA.

Przypomnijmy – Tegra 2 to platforma typu SoC (System on a Chip), przeznaczona dla urządzeń mobilnych (smartfony, tablety, itp.) w skład której wchodzi m.in. dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 MPCore oraz ultraniskonapięciowy procesor graficzny NVIDIA, obsługujący m.in. kodowanie/dekodowanie wideo w formacie do 1080p włącznie, wsparcie strumieniowego przesyłania wideo HD w Sieci, takich jak wykorzystywane przez serwis YouTube HD oraz pełną akcelerację technologii Flash.

Tegra 2 wykorzystywana jest m.in. w odtwarzaczu multimedialnym Microsoft Zune HD, smartfonie LG Optimus czy tablecie Notion Ink Adam.

Czytaj też: Nvidia dzieli się z nami swoją wizją przyszłości

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.