Kids' PC, czyli notebook specjalnie dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat

Toshiba przygotowuje laptopa dla dzieci

Rok szkolny już się rozpoczął, dlatego Toshiba wprowadza na rynek laptopa specjalnie z myślą o dzieciach. 13,3-calowa maszyna wyposażona jest w procesor Intel Celeron.

Myśląc o dzieciach, a raczej o portfelach ich rodziców, Toshiba wprowadza na rynek nowy model notebooka, przeznaczonego dla najmłodszych. Maszyna o oznaczeniu Satellite L635 Kids' PC wyposażona jest w 13,3-calowy ekran LCD, procesor Intel Celeron P4600 z taktowaniem 900 MHz, napęd DVD, 2 GB pamięci RAM oraz 250-gigabajtowy dysk twardy. Wszystko to zamknięte w obudowie, na której nie zostają odciski palców.

Specjalnie dla dzieciaków przygotowano różne gry i firmy rozrywki, w tym grę Lego Batman czy film Toy Story 2 (ten jednak za dodatkową opłatą), natomiast dla rodziców preinstalowano oprogramowanie kontroli rodzicielskiej NetNanny. Notebook może pracować przez zaledwie 1,5 do 2 godzin po jednym ładowaniu baterii.

Nowy laptop Toshiby dostępny będzie wyłącznie w sieci sklepów BestBuy (funkcjonujących na terenie Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Kanady, Chin, Turcji i Wielkiej Brytanii). Premiera – 26 września. Cena – 499 dolarów (ok. 1500 złotych).

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że 15,6-calowy laptop Toshiba z taką samą specyfikacją kosztuje… 150 dolarów mniej.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.