Nie pokażemy Wam niestety efektu 3D, ale za to załamania światła sugerują, że nie jest to zwykłe zdjęcie!

Trójwymiarowe zdjęcia od FUJIFILM

Dziś udało nam się wcisnąć na konferencję zorganizowaną przez FujiFilm, na której firma prezentowała swoje najnowsze aparaty fotograficzne, w tym aparaty 3D oraz.. sposób na uratowanie zakładów fotograficznych, przynajmniej niektórych..

W erze cyfrowych danych większość z nas nie pamięta kiedy ostatnio oddawaliśmy coś takiego jak film do wywołania (jeśli jesteś fotografem to ten temat zapewne Cię nie dotyczy!), a niektórzy nasi czytelnicy mogą nie orientować się nawet w znaczeniu tego zdania. Fuji Film zdaje sobie z tego sprawę, że coraz więcej ludzi zadowala się oglądaniem swoich zdjęć na ekranie monitora, telewizora czy telefonu i postanowiła coś z tym zrobić.

Co takiego? Tak, dobrze myślicie – wprowadzić zdjęcia 3D, na których efekt trójwymiarowości widziany jest gołym okiem. Druk tych zdjęć wykorzystuje termosublimacyjną metodę drukowania, by przenosić obraz bezpośrednio na arkusz z mikrosoczewkami i tworzyć w ten sposób efekt trójwymiarowy. Odbitki można będzie wykonywać w czterech różnych formatach począwszy od wymiarów 4 × 6 cali (10.2 × 15.2 cm) aż po 6 × 9 cali (15.2 × 22.9 cm). Oczywiście druk zdjęć 3D w tej technologii będzie możliwa tylko na maszynach Fuji (przynajmniej na razie) i według informacji producenta, użytkownik końcowy zapłaci za wydrukowanie zdjęcia około

26,50 zł. 

Teraz wystarczy jeszcze kupić aparat 3D i zacząć zbierać trójwymiarowe wspomnienia do nowego albumu. Chyba, że nie przeszkadza Wam oglądanie dwuwymiarowych fotek na monitorach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.