Wyniki ankiety

Waszym zdaniem: Google Instant będzie nieużywaną ciekawostką

Wyniki ankiety "Google Instant to dla mnie..."

Pytanie zadaliśmy zaraz po premierze nowego systemu wyszukiwania. Oczywiście światowej premierze, w Polsce Instant nie działa do tej pory, ale ma to się niedługo zmienić. Dobrze, to może przyjrzyjmy się wynikom:

To ktoś jeszcze wchodzi na stronę google?!

Najwięcej użytkowników, którzy wzięli udział w ankiecie (bardzo dziękujemy) to oczywiście power-userzy, którzy zapytania do googli wysyłają bezpośrednio ze swojej ulubionej przeglądarki. W tej sytuacji, Instant do niczego się nie przyda, przynajmniej dopóki jego mechanizm nie zostanie zaimplementowany bezpośrednio w przeglądarkach. Nie chwaląc się, przypuszczaliśmy, że będzie to najpopularniejsza odpowiedź.

Reklama

No niby fajne, ale jedyna realna zmiana to to, że nie trzeba wciskać entera

Czym jest Instant dla większości użytkowników? Zaoszczędzonym na wciskaniu klawisza enter czasem. W skali roku to na pewno dużo, jednak czy aby na pewno jest to rewolucyjny mechanizm? Według Was nie. „Może pożyteczna, mało istotna ciekawostka” to wybór aż 148 osób. Google musi się bardziej postarać, oj musi. Zapewne część z osób głosujących na tą opcję wyszukuje bezpośrednio w przeglądarce – przynajmniej takie są nasze podejrzenia!

Bezsens, obciąży mi łącze i tyle!

97 sfrustrowanych oprotestowało innowację Google’a. Instant to Waszym zdaniem denerwujący bajer, który jedyne na co wpłynie to na przepustowość waszego połączenia z siecią. I chyba na nic nie zda się napisanie (po raz kolejny), że nową usługę można wyłączyć i przynajmniej na razie nie mieć z nią jakiejkolwiek styczności (można też wyszukiwać bezpośrednio z przeglądarki).

Google Instant to świetna innowacja, absolutny przełom!

Tutaj najsłabiej, zaledwie 38 głosów. Jeśli spojrzeć na Instanta pod kątem rozwoju metod wyszukiwania, to fakt, jest to przełom. A przynajmniej jego początek. Jaka będzie odpowiedź Microsoftu? Firma twierdzi, że podobne rozwiązania dla Binga były gotowe już jakiś czas temu. Czy Google swoim Instantem wyznaczyło kierunek w jakim będą rozwijane mechanizmy wyszukiwania? Czas pokaże…

Dziękujemy Wam za to, że poświęciliście swój czas na udział w ankiecie i zapraszamy do głosowania w kolejnych. Wasze głosy prawie zawsze są tematem gorących dyskusji w Chipie:-)