Zmiennokształtna mysz Arc Touch Mouse od Microsoftu

Nowa bezprzewodowa mysz od Microsoftu

W końcu, po blisko miesiącu plotek i spekulacji, które pojawiały się w sieci, Microsoft ujawnił detale swojej najnowszej, futurystycznie wyglądającej i korzystajacej z kilku nowych technologii myszki.

Arc Touch Mouse to według jej twórców z Redmond „pierwsza mysz zaprojektowana tak, żeby połączyć mobilność z komfortem użytkowania.” Poetycki opis wyjęty z informacji prasowej może mieć coś wspólnego z rzeczywistością: Bezprzewodowa mysz jest rzeczywiście poręczna, bardzo cienka (zaledwie 15mm grubości w najgrubszym punkcie), na dwóch bateriach AAA ma wg zapewnień Microsoftu działać aż 6 miesięcy no i zamiast pospolitego scrolla, urządzonko dostało pasek dotykowy. Pasek ma rozpoznawać prędkość ruchów palca i ich położenie, oprócz standardowych funkcji scrolla (przewijanie w dół i w górę) będzie oferował użytkownikowi funkcje 'page up’, 'page down’ i może służyć za trzeci, w pełni programowalny przycisk myszy (chyba, że ktoś nie będzie chciał zainstalować oprogramowania Microsoft IntelliPoint).

Reklama

Myszkę można nabyć w przedsprzedaży na stronach Amazon.com, Bestbuy.com i Buy.com. W tym momencie kosztuje ona 69,95$ (ok. 210zł). W Polsce możemy spodziewać się jej nie wcześniej niż w styczniu 2011.

Poniżej link do oficjalnej prezentacji urządzenia (wymagana jest wtyczka Silverlight) KLIK