iPhone 5 niewiele ma się róznić od widocznego na zdjęciu iPhone'a 4

Apple jest czwartym największym producentem telefonów na świecie

Wyprzedzając firmę RIM, Apple staje się czwartym co do ilości sprzedanych telefonów komórkowych producentem na świecie z udziałem w rynku na poziomie 4,1 procent.

Według firmy statystycznej IDC, Apple jest już czwartym co do wielkości producentem telefonów komórkowych na całym świecie, chociaż jako jedyna firma posiada w swojej ofercie zaledwie jeden model, sprzedawany w coraz to nowszych wersjach. W trzecim kwartale 2010 roku, firma z Cupertino kontrolowała 4,1 procent rynku telefonów – zanotowała wzrost o 90,5 procent w stosunku do trzeciego kwartału ubiegłego roku, kiedy to udział w rynku wynosił 2,5 procent.

Apple wyprzedza tym samym producenta popularnych Jeżynek – RIM, które co prawda także zanotowało niemal 46-procentowy wzrost z 2,9 do 3,6 procent udziału w rynku, jednak nie pozwoliło to na utrzymanie dotychczasowej pozycji w wyścigu o tron segmentu telefonów komórkowych.

Jeśli o tym mowa, to niekwestionowanym liderem wciąż jest Nokia, która swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim niedrogim, ale funkcjonalnym telefonom low-endowym. Największy fiński towar eksportowy posiada 32,4 procent udziału w rynku, jednakże notując wzrost tylko o 1,8 procent w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Drugie miejsce wśród największych producentów telefonów komórkowych wciąż okupuje Samsung z 21-procentowym udziałem w rynku, natomiast na ostatnim miejscu podium plasuje się LG, kontrolując jednak „tylko” 8,3 procent rynku i notując spadek z 10,1 procent jako jedyna firma w tym zestawieniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.