iPhone 5 niewiele ma się róznić od widocznego na zdjęciu iPhone'a 4

Apple jest czwartym największym producentem telefonów na świecie

Statystyka

Według firmy statystycznej IDC, Apple jest już czwartym co do wielkości producentem telefonów komórkowych na całym świecie, chociaż jako jedyna firma posiada w swojej ofercie zaledwie jeden model, sprzedawany w coraz to nowszych wersjach. W trzecim kwartale 2010 roku, firma z Cupertino kontrolowała 4,1 procent rynku telefonów – zanotowała wzrost o 90,5 procent w stosunku do trzeciego kwartału ubiegłego roku, kiedy to udział w rynku wynosił 2,5 procent.

Apple wyprzedza tym samym producenta popularnych Jeżynek – RIM, które co prawda także zanotowało niemal 46-procentowy wzrost z 2,9 do 3,6 procent udziału w rynku, jednak nie pozwoliło to na utrzymanie dotychczasowej pozycji w wyścigu o tron segmentu telefonów komórkowych.

Jeśli o tym mowa, to niekwestionowanym liderem wciąż jest Nokia, która swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim niedrogim, ale funkcjonalnym telefonom low-endowym. Największy fiński towar eksportowy posiada 32,4 procent udziału w rynku, jednakże notując wzrost tylko o 1,8 procent w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Drugie miejsce wśród największych producentów telefonów komórkowych wciąż okupuje Samsung z 21-procentowym udziałem w rynku, natomiast na ostatnim miejscu podium plasuje się LG, kontrolując jednak „tylko” 8,3 procent rynku i notując spadek z 10,1 procent jako jedyna firma w tym zestawieniu.