Co zrobi Apple ze swoją fortuną?

Apple ma kupę kasy i chce ją wydać – czy kupi Sony?

Apple

Apple jak dotąd nie wstydziło się przejmować za pieniądze firm trzecich, ale zawsze były to względnie skromne inwestycje, takie jak PA Semi, Intrinsity, czy też kilka firm designerskich. Ale obecnie firma ma do swojej dyspozycji 51 miliardów wolnej gotówki plus dodatkowe aktywa i pasywa, których wartość ciężko na szybko oszacować. I pojawia się coraz więcej głosów, że koncern wkrótce ma zamiar zacząć wydawać nagromadzone pieniądze. I nie ma zamiaru oszczędzać.

Kogo kupi Apple? Tu zdania są bardzo podzielone, na dodatek ciężko odseparować wiarygodne plotki od celowej dezinformacji. Najczęściej pojawiają po dwie marki: jedna od dostawców treści (mówi się o Netflix, Electronic Arts i Facebooku)  i o jednym gigancie. Ten drugi potencjalny zakup jest szczególnie interesujący, bo marki o których mowa i które są w zasięgu finansowym Apple’a to… Adobe, Sony i Walt Disney.

Informacje pochodzą z wielu dość wiarygodnych źródeł, ale są na tyle niesłychane, że podchodzimy do nich z dużym dystansem. I wam radzimy to samo. Ale byłoby ciekawie, prawda?