Białego iPhone 4 nie będzie z powodu kamery?

Białego iPhone’a 4 nie będzie, przynajmniej do wiosny 2011 roku

Według najnowszych informacji, Apple nie zamierza wydawać białej wersji iPhone'a 4, co najmniej do wiosny przyszłego roku. Być może biały iPhone 4 w ogóle nie trafi na rynek.

Decyzja o opóźnieniu premiery białej wersji kolorystycznej iPhone’a 4 do wiosny 2011 roku, jest uważana przez wielu za kompletne porzucenie planu wydania tego produktu kiedykolwiek. Zamiast tego, Apple ma skupić się na projektowaniu iPhone’a nowej generacji, który miałby od razu trafić na rynek zarówno w swoim oryginalnym kolorze (czarnym), jak i kolorze białym. Jak na razie wszyscy nabrali wody w usta – ani producenci przygotowujący sprzęt, ani samo Apple milczą w tej sprawie, zatem nie wiadomo czy problem tkwi w procesie produkcji, czy też chodzi o coś zupełnie innego.

Tymczasem z innego źródła dowiadujemy się, że problem może tkwić w kamerze. Biała farba w połączeniu ze szkłem, może przepuszczać zbyt dużą ilość światła. Twórcy urządzenia prawdopodobnie próbowali wyizolować czujnik kamery od lepiej odbijanego przez białą obudowę światła, jednak wygląda na to, że będzie to możliwe dopiero przy wydaniu piątej generacji iPhone’a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.