Facebook i Microsoft łączą siły! (wideo)

Podczas konferencji prasowej w kwaterze głównej Microsoftu ogłoszono wielki sojusz pomiędzy gigantem z Redmond a Facebookiem, na czym szczególnie ma skorzystać wyszukiwarka Bing.

Facebook i Bing będą od dziś ściśle współpracować nad wzajemną rozbudową swoich platform, tworząc „doświadczenia społecznościowe zgrabnie zintegrowane z wyszukiwarką Bing”. Wyszukiwarka Microsoftu już od dłuższego czasu uwzględnia trendy czerpane z wielu portali społecznościowych, by lepiej zrozumieć zapytanie użytkownika i zaprezentować jak najlepsze wyniki. Głębsza integracja z Facebookiem ma to jeszcze bardziej usprawnić. Przykłądowo, szukając restauracji w pobliżu wyżej wypozycjonowana będzie ta, w której już byli twoi znajomi i którzy ją wysoko ocenili.

Facebook z kolei będzie mógł korzystać z wyszukiwarki Microsoftu. Mark Zuckerberg zapowiedział, że Bing zostanie udostępniony Facebookowiczom. Wyszukiwarka na portalu będzie zarówno prezentowała profile użytkowników, jak dawniej, ale i także wyniki z Binga. Microsoft również zyska dostęp do bazy danych Facebooka. Bing People Search będzie miał od tej pory pełen dostęp do profili największego portalu społecznościowego świata. Oczywiście ustawienia prywatności użytkownika dalej będą szanowane, więc jeżeli zastrzegłeś lub zastrzegłaś, że nie chcesz być dostępny(a) w katalogu publicznym Facebooka, nie znajdziesz się również w Bingu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.