Rok 2010 należy do Marka Zuckerberga

Facebook: nowy interfejs, Grupy, oraz pobieranie danych osobowych na dysk

Zapowiadana wczoraj przez nas konferencja Facebooka odbyła się w Palo Alto, w kwaterze głównej firmy. Zuckerberg opowiedział o zmianach, jakie wkrótce czekają jego portal społecznościowy.

Cześć z naszych wczorajszych przewidywań się sprawdziła. Facebook zmienia nieco swoją twarz. W nowej wersji portalu będzie można pobrać całą naszą aktywność na dysk – portal wygeneruje archiwum.zip, w którym znajdzie się absolutnie wszystko, co ma związek z nami i Facebookiem.

Drugą ważną zmianą jest panel zarządzania aplikacjami, w którym widnieją te używane przez nas, ich zezwolenia, nasze aktywności, i tak dalej. Panel ma być uproszczony, a zarazem bardziej funkcjonalny. Najważniejszą zmianą, z punktu widzenia prywatności, jest dziennik zdarzeń związany z aplikacjami. Znajdziemy w nim wszystkie aktywności używanych przez nas aplikacji, dzięki czemu będziemy w stanie określić, czy któraś z nich nie robi więcej, niż byśmy chcieli.

Kolejną ważną zmianą są Grupy. Od tej pory będziesz mógł decydować, czy o danej aktywności wie tylko rodzina, czy też rodzina i koledzy z pracy, i tak dalej. Każdej z grup kontaktów będzie można przypisywać różne uprawnienia dotyczące naszego profilu.

Zmiany, z punktu widzenia mechanizmów portalu, są wręcz rewolucyjne. Ale nie licząc maniaków kontroli, to czy mają dla was jakiekolwiek znaczenie?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.