Google Street View jest już na Antarktydzie, a kiedy będzie w Polsce?

Google Street View na… Antarktydzie!

Google

Google Street View dopłynęło do Antarktydy, co oznacza, że w usłudze Google’a możemy już wirtualnie spacerować po wszystkich siedmiu kontynentach naszej planety. Podczas wycieczki na Half Moon Island, członkowie zespołu postanowili sfotografować okolice na potrzeby usługi Street View, chociaż na wyspie nie znajdują się oczywiście żadne ulice. Nie brakuje tam jednak pingwinów, pięknego słońca i kamienistych plaż nad oceanem arktycznym. Google przy okazji fotografowania Antarktydy z pewnością nie będzie mieć też problemów z prywatnością i przypadkowym zbieraniem danych z WiFi, bo przecież pingwiny doskonale wiedzą, jak zabezpieczyć swoją Sieć.

Aby pospacerować po Antarktydzie, musicie wpisać w wyszukiwarce Google’a frazę „Greenwich Island, Antarctica”, przejść do działu mapy. Następnie odrobinę przesunąć mapę w dół i przybliżyć zaznaczony na zdjęciu w galerii obszar małej wysepki, zlokalizowanej na południowy zachód od Greenwich Island. Teraz pozostaje nam już chwycić pomarańczowego ludzika i upuścić w miejscu, gdzie pojawiają nam się niebieskie linie.

Po chwyceniu pomarańczowego ludzika, pojawią się nam na mapie także niebieskie kropki – są to zdjęcia zrobione i umieszczone w serwisie Google’a przez użytkowników.