MacBook Air bez twardego dysku, z większą baterią i paroma tajemnicami

Plotki o 11,6-calowym, nowiutkim MacBooku Air zaczynają się nasilać. Komputer ma być zaprezentowany na konferencji Back to the Mac i ponoć jest już w produkcji.

Nowy MacBook Air ma być mniejszy i poręczniejszy. Wykorzystywać ma dość ciekawą formę pamięci masowej, nazwaną roboczo „karta SSD”, chociaż bardziej z wyglądu przypomina to układ pamięci RAM. Dzięki temu komputer ma być lżejszy, zajmować mniej miejsca a mimo to pracować wydajniej.

Nasze „dobrze poinformowane źródła” nie są zgodne co do wymiarów komputera. Jedne twierdzą, żę będzie to 11,6-calowy model, drugie traktują temat ostrożniej i mówią o 13,3 calach, ale za to z większą ilością miejsca na baterie (i mniejszą na twardy dysk, który dzięki ww. karcie SSD ma być zbędny). Tak przynajmniej wynika z fotografii, która krąży po Necie i sugeruje dodatkowo porty USB po obu stronach komputera, Mini DisplayPort, czytnik kart pamięci z lewej i port zasilający z prawej.

Całość ma kosztować 1 499 dolarów i bazować na procesorze Intel Core 2 Duo z chipsetem Nvidii. Pamiętajmy jednak, że są to tylko plotki.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.