Najnowszy pakiet uaktualnień o nazwie Cupcake nie pochodzi od Google'a, a od zewnętrznych developerów

Najlepsza transakcja wszech czasów? Gdy Google kupiło Androida

Być może nie wszyscy wiedzą, ale Android (i system operacyjny o tej samej nazwie) był kiedyś oddzielną firmą, którą w 2005 roku po cichu wykupiło Google za marne 130 milionów dolarów.

Android Inc. była niewielką, startującą w wielkim świecie IT firmą z siedzibą w Palo Alto, której głównymi pracownikami byli Andy Rubin (współzałożyciel firmy Danger), Rich Miner (współzałożyciel Wildfire Communications), Nick Sears (były wiceprezydent T-Mobile) oraz Chris White (kierownik działu projektowania WebTV). Firma nie zaistniała na rynku, ale stworzyła mobilny system operacyjny, który teraz święci sukcesy i jest jedną z najpopularniejszych platform na rynku, dzięki temu, że w porę został zauważony i wykupiony za łączną kwotę 130 milionów dolarów przez Google’a w 2005 roku.

Teraz, podczas corocznego sympozjum Stanford Accel Symposium, wiceprezydent giganta z Mountain View, David Lawee, ocenia tamten zakup, jako najlepszą transakcję wszech czasów. Lawee nie ukrywa jednak, że przez pewien czas sceptycznie podchodził do wynalazcy systemu Android, Andy’ego Rubina.

– Widziałem tego gościa w swoim bloku przez dwa lata, jak wyprowadzał psa, i myślałem sobie, miałem nadzieję, że ten gość coś zrobi – wspomina Lawee. Cóż, z pewnością wykonał kawał dobrej roboty.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.