Do światowych finałów Word Cyber Games 2010 zakwalifikowało się 450 graczy z 60 krajów świata

Pierwsze zwycięstwa Polskiej Drużyny Narodowej w WCG 2010

Pierwsze rozgrywki i pierwsze sukcesy Polskiej Drużyny Narodowej: na koncie mamy łącznie 5 wygranych i tylko 2 przegrane.

Dotychczasowe zmagania polskich zawodników w Los Angeles zakończyły się łącznie aż pięcioma zwycięstwami, z czego dwa odniósł Jakub „SavIola” Olczak (FIFA 10) – w tym jedno walkowerem. Drużyna Frag eXecutors w składzie: Wiktor „TaZ” Wojtas, Mariusz „Loord” Cybulski, Jakub „kuben” Gurczyński, Jarosław „Pasha” Jarząbkowski i Filip „Neo” Kubski wygrała w Counter-Strike 1.6 z chińskim zespołem DuskBin. Po jednej wygranej i jednej przegranej ma na swoim koncie Przemysław „Paladyn” Wadoń (WarCraft), który zwyciężył z Ukraińczykiem „Majestic”, ale uległ graczowi „Raspot” z Meksyku, oraz Jarosław „Yayba” Pociecha (StarCraft), który wygrał z Japończykiem „kurOa” i przegrał z graczem „Jaedong” z Korei Południowej.

1 października, około godz. 18:00 polskiego czasu po raz pierwszy zagrał Konrad „Nothing” Jakubiak (TrackMania Nations: Forever). Poza tym, jeszcze 3 rozgrywki „SavIoli” (FIFA 10) i kolejny pojedynek zespołu Frag eXecutors (Counter-Strike), którzy tym razem zmierzą się z chińskim TyLoo. Po dwa mecze zagrają „Paladyn” (WarCraft) i „Yayba” (StarCraft).

W zeszłorocznych e-igrzyskach Polska Drużyna Narodowa zdobyła dwa medale: złoto w Counter-Strike i brąz w FIFA 09. A jak będzie tym razem? Czy typowani na tegorocznych faworytów Frag eXecutors (Counter-Strike), którzy jak na razie prowadzą w Grupie G, wrócą z medalem? Tego nie wiemy, ale emocji na pewno nie zabraknie!

Do światowych finałów Word Cyber Games 2010 zakwalifikowało się 450 graczy z 60 krajów świata, którzy rywalizują o nagrody o łącznej wartości 250.000 dolarów i tytuł mistrzów świata w trzynastu różnych grach. Inicjatorem i sponsorem głównym wydarzenia jest firma Samsung Electronics.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.