W końcu płatne aplikacje w Polsce!

Płatne aplikacje w Android Market – od dziś do kupienia!

Od dziś znika jeden z największych powodów do narzekań na Androida. Zgodnie z zapowiedzią, w Polsce została otwarta pełna wersja sklepu Market, również z płatnymi aplikacjami.

Od dziś każdy posiadacz polskiej wersji Androida może już dokonywać zakupów na Markecie, tak jak niedawno informowaliśmy. Dzięki automatycznej aktualizacji do aplikacji Usługa Market dostępne są zarówno bezpłatne, jak i płatne gry i programy. Niestety, nie obyło się bez wpadki. By zobaczyć pełną ofertę, należy wejść do menu Zarządzanie Aplikacjami w Ustawieniach, wybrać program Usługa Market a następnie przycisk Wyczyść Dane.

Ceny aplikacji w Markecie podawane są w złotówkach, jednak płacimy w euro, co oznacza, że są one orientacyjne, zależne od kursu wymiany w naszym banku. Rozliczenia są wykonywane poprzez usługę Google Checkout. Pełną wersję aplikacji możemy odinstalować w ciągu 24 godzin – jeżeli zdecydujemy się na to później, nie zostaną nam zwrócone pieniądze.

Aplikacje są powiązane z kontem Google, a nie z telefonem. Oznacza to, że jeżeli zmienimy telefon na nowszy, dalej będziemy mogli korzystać z kupionych przez nas aplikacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.