Czytnik e-booków, przeglądarka witryn, odtwarzacz multimedialny i... telewizor?

Polskie tablety odbierające mobilną telewizję DVB-H już za parę miesięcy?

Vedia, wraz z NFI Magna Polska, chcą w przyszłym roku rozpocząć dystrybucję tabletów z Androidem, które potrafiłyby odbierać mobilną telewizję.

Tablety umożliwiałyby wszystko to, co konkurencja, a także odbiór mobilnej telewizji cyfrowej. Jej dostawcą byłaby należąca do NFI Magna Polonia spółka Info-TV-FM. – Będziemy dostarczać tanie, powszechne i miejmy nadzieję ciekawe urządzenie. Testy chcemy przeprowadzić w tym roku i na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2011 roku wprowadzić urządzenie do dystrybucji – powiedział prezes NFI Albert Kuźmicz. NFI Magna i Vedia chcą sprzedać do czerwca 2012 roku ok. 100-200 tys. takich urządzeń.

– Do tej pory problemem z wprowadzeniem oferty był brak urządzenia (…) w związku z tym, że operatorzy telekomunikacyjni nie byli do tej pory tą usługą zainteresowani, to my zmieniamy model tej usługi – dodał Kuźmicz. Faktycznie, w 2009 roku spółka wygrała przetarg Urzędu Komunikacji Elektronicznej na krajowego hurtowego operatora telewizji mobilnej w Polsce zwyciężając spółkę Mobile TV, utworzoną przez czterech operatorów komórkowych: Polkomtel (Plus), PTK Centertel (Orange), Polską Telefonię Cyfrową (Era) i P4 (Play). Do dziś jednak żaden operator nie chce jej oferować.

0
Źródło: GPWInfoStrefa
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.