Samsung Galaxy Tab w rumuńskiej wersji językowej

Przycisk „Porn” w rumuńskiej wersji tabletu Galaxy Tab

Na jednej z rumuńskich stron pojawiło się zdjęcie lokalnej wersji tabletu Samsung Galaxy Tab, w której przycisk o oryginalnej nazwie "Home" przetłumaczono na... Porn.

Dedykowany przycisk do pornografii w nowym tablecie Samsunga? Na pierwszy rzut oka tak właśnie wygląda dość kuriozalne tłumaczenie z języka angielskiego na język rumuński interfejsu użytkownika systemu Google Android w urządzeniu Galaxy Tab. Jak pokazuje zdjęcie tabletu, zamieszczone w jednym z rumuńskich serwisów, zamiast słowa „domiciliu” lub po prostu „Home” pod dotykowym przyciskiem ekranu domowego, pojawiło się niesforne słowo „Porn”, którego w żadnym z języków tłumaczyć nie trzeba.

Co ciekawe, nie jest to wcale pomyłka. Otóż okazuje się, że jednym z możliwych tłumaczeń słowa „Home” w języku rumuńskim jest „Pornire”. Teraz wystarczy jedynie skorzystać ze skrótu, ograniczając wyrazy do czterech pierwszych liter i powstaje nam… „Porn.”. Ciekawe jest tylko to, dlaczego ktoś postanowił skrócić wyłącznie ten wyraz, a resztę pozostawić w pełnej długości.

Na razie nie wiadomo, czy Samsung naprawi to niewielkie niedopatrzenie w ostatecznej i oficjalnej wersji Galaxy Taba na rynek rumuński.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.