Tablet HP z Windows 7 w cenie iPada

HP oficjalnie prezentuje swój tablet PC z 8,9-calowym ekranem LED, procesorem Atom i 64-gigabajtowym napędem SSD, który ma kosztować 799 dolarów.

Na rynku pojawia się coraz więcej tabletów, z których jednak zdecydowana większość opiera się różnych dystrybucjach Linuksa lub Uniksa. Tym razem największy producent komputerów przedstawia swoją propozycję, która dostępna będzie z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 Professional.

HP Slate 500 wyposażony jest w 8,9-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy z podświetleniem LED, rozdzielczością 1024 x 600 pikseli oraz możliwością obsługi zarówno palcami, jak i rysikiem. Ponadto nowy tablet posiada procesor Intel Atom Z540 z taktowaniem 1,86 GHz, 2 GB pamięci RAM, 64-gigabajtowy napęd SSD, zintegrowaną grafikę GMA 500, akcelerator graficzny Broadcom Crystal HD do odtwarzania materiałów w jakości Full HD, a także gniazdo kart pamięci SD, łączność WiFi 802.11b/g/n i Bluetooth.

Do dyspozycji użytkownika pozostaje także port USB, 3-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu i kamerka VGA z przodu obudowy oraz głośniki stereo i 2-komorowa bateria. Tablet będzie sprzedawany w zestawie z rysikiem, pokrowcem i stacją dokująca, w której znajdziemy dodatkowe złącze HDMI.

Specyfikacja techniczna HP Slate 500 sytuuje go na równi z najdroższym iPadem (pomijając brak łączności 3G), kosztującym 829 dolarów. Cena tabletu HP, wynosząca 799 dolarów (ponad 2300 złotych), jest zatem co najmniej konkurencyjna. Nowy tablet najpierw pojawi się na rynku amerykańskim.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.