Tego nie możesz przegapić! Przegląd najciekawszych informacji mijającego tygodnia [18.10 – 22.10.2010]

Przegląd tygodnia

Jeszcze tylko kilka godzin i zaczniemy weekend. Tak więc, z myślą o tej części naszych czytelników, którzy wolą surfować po sieci w sobotnio-niedzielne popołudnia, jak co tydzień przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wiadomości ze świata IT. Jak co tydzień – jest co poczytać, zatem bez przydługich wstępów:

Duke Nukem Next Gen
Duke Nukem Next Gen

Odświeżony Duke Nukem 3D!

 Fanowski projekt mający na celu odświeżenie wyglądu jednej z najbardziej kultowych gier we wszechświecie niedługo dobiegnie końca. Teraz pytanie: co ukaże się wcześniej? Najnowszy Duke Nukem Forever czy Duke Nukem 3D Revamped? Sam nie wierzę, że zadaję to pytanie bez cienia ironii.
Rewolucja Symbiana
Rewolucja Symbiana

Nokia ogłasza rewolucję Symbiana

 Nokia ogłosiła światu swój najnowszy pomysł dotyczący rozwoju swoich mobilnych systemów operacyjnych. Założenia w teorii brzmią co najmniej dobrze, ciekawi jesteśmy Waszego zdania na ten temat. Zapraszamy do komentowania.

Jeden z dwóch nowych Samsungów
Jeden z dwóch nowych Samsungów

Nowe Samsungi Wave – premiera w Polsce 

 To dobrze, że Samsung nie porzucił serii Wave, a obserwując kolejne kampanie reklamowe dotyczące produktów Galaxy, niektórzy mogli się tego obawiać. Nie dość, że zaprezentowano dwa nowe telefony, to jeszcze sam system Bada otrzymał uaktualnienie. Więcej informacji o samych telefonach i Badzie 1.1 oczywiście w powyższym linku.
Back to the Mac
Back to the Mac

Back to the Mac – nowości od Apple

[ MacBook Air / Mac OS X Lion ]

 Apple na specjalnie z tej okazji przygotowanej konferencji pochwaliło się swoimi najnowszymi produktami, które dopiero wchodzą na rynek. Nowe MacBooki były najważniejszym punktem programu. Niektórzy fani marki, jak zwykle spodziewali się rewolucji i postawienia światka IT na głowę, stąd po zaprezentowaniu _zwykłych_ komputerów, w sieci pojawiły się głosy, że Apple zjada swój własny ogon. Zobaczcie nowe produkty z Cupertino i oceńcie sami…
Fallout New Vegas
Fallout New Vegas

Zrecenzowaliśmy Fallout: New Vegas

 Gratka dla fanów post-nuklearnych światów. Najnowsza odsłona serii Fallout zrecenzowana przez Michała. Na zachętę, wstęp do recenzji: Fallout jest jak dobre wino. Choćbym próbował jakiegokolwiek rodzaju z szerokiego gatunkowego spektrum i tak nie znajdzie się nic o tak intensywnym i sugestywnym smaku. Smaku brudu, ludzkiego cierpienia, brutalnego świata, w którym jedynym prawem jest bezprawie, a jedynym relaksem śmierć.

Żegnaj IPv4..
Żegnaj IPv4..

Czy w przyszłym roku zabraknie adresów internetowych?

Brzmi nieźle, prawda? IPv4 nie może trwać wiecznie. Czy powstał już plan walki z tym kryzysem? Co to oznacza dla zwykłego internauty? Najlepiej samemu przeczytać – tekst stanowi spójną całość i szkoda by było go rozdrabniać.
cracked by CIA?
cracked by CIA?

Najnowsze zabawki CIA działają na pirackim oprogramowaniu

 Okazuje się, że zwykli użytkownicy i prywatne firmy nie są jedynymi beneficjentami piractwa komputerowego. CIA też ma swoje za uszami, lub raczej w swoich predatorach – bezzałogowych myśliwcach, o których los zapewne CIA będzie zmuszona walczyć w sądzie. Ciekawe jak to się skończy.
There's an App for that
There’s an App for that

USAiPhone, ciąża – There’s an app for that

 Jak bardzo można uzależnić się od gadżetu i polegać na nim w dosłownie wszystkich sytuacjach z jakimi ma się do czynienia? O tym właśnie opowiada ta historia. W sam raz na weekend.
Samsung Galaxy Tab
Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab oficjalnie w Polsce

 Tablet Samsunga, uważany przez niektórych za „iPad killera” właśnie trafił oficjalnie do sprzedaży w Polsce. Jeśli jakimś cudem nie słyszałeś o Galaxy Tab, nie znasz jego specyfikacji czy systemu operacyjnego, które zarządza tabletem to chyba najwyższy czas, żeby to sprawdzić prawda? Pod newsem zapraszamy do dyskusji na temat polskiej dystrybucji Galaxy – drogo? tanio? lepszy od iPada? gorszy?
Tego pana nie trzeba przedstawiać
Tego pana nie trzeba przedstawiać

Steve Jobs kontra Android

 Steve Jobs to jedna z naszych ulubionych postaci jeśli chodzi o branżę IT. Zawsze można na niego liczyć jeśli chodzi o kontrowersyjność. Tak jest i tym razem – w newsie powyżej można odsłuchać mini-wykład Steve’a o tym dlaczego Android jest beznadziejnym systemem (i dlaczego iOS jest lepszy). Oczywiście wypowiedź Jobsa nie przeszła bez echa – jeden z twórców Androida stworzył konto na twitterze specjalnie po to, żeby wytłumaczyć Jobsowi definicję systemu „otwartego”. A jakby tego było mało, do dyskusji włączyli się producent BlackBerry i autorzy TweetDeck’a(ci ostatni, znaleźli się w tej bitwie nieco przez przypadek)

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News