Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [11.10 – 15.10]

Podsumowanie tygodnia

Ubuntu 10.10

Ubuntu 10.10

Ubuntu 10.10 – największy konkurent dla Windows już do pobrania!

Nowa wersja Ubuntu wygląda świetnie, poprawiono wiele błędów i niedoróbek, nowe czcionki no i oczywiście nowy interfejs. Pełna lista zmian w linku powyżej. Ktoś się już przesiadł?
HTC vs Samsung
HTC vs Samsung

Ekran HTC HD7 vs Samsung Omnia 7 – zobacz który okazał się lepszy

Udało nam się porównać i sfotografować dwa pożądane przez geeków telefony. Po redakcyjnych dyskusjach (tj walce) o to, który ekran jest lepszy, postanowiliśmy poznać zdanie naszych użytkowników. Zobacz kto wyszedł zwycięsko z tego starcia.
Android vs iPhone vs Nokia
Android vs iPhone vs Nokia

Android bije iPhone’a, Nokia nadal liderem

Dotarliśmy do danych dotyczących globalnej sprzedaży smartfonów z pierwszego półrocza 2010. Niektórzy z Was mogą się trochę zdziwić jeśli chodzi o to kto sprzedał ile telefonów. Szczególnie jeśli chodzi o Nokię.
HTC HD7
HTC HD7

HTC HD7 z Windows Phone 7 na pokładzie

Telefony z Windows Phone 7, długo przez Was (i nas) oczekiwane w końcu pojawiają się na rynku. Co kryje w sobie HTC HD7? Jedno kliknięcie zdradzi Wam odpowiedź na to pytanie…
Nokia C5-03
Nokia C5-03

Dotykowa Nokia C5-03 z darmową nawigacją

Nokia nie śpi. Tym razem, proponowany model nie będzie konkurować z najdroższymi telefonami na rynku, ale będzie stanowił świetną, tańszą alternatywę. Do tego darmowa nawigacja jest świetnym dodatkiem do każdego telefonu. Dane techniczne i dłuższy opis powyżej.

AMD Radeon HD 6850 

Nowy Radeon! Zdjęcia wyciekły do sieci i od razu pojawiły się w naszym serwisie. Kto nie mógł się doczekać? Kto spodziewał się czegoś innego po HD 6850? Kto planuje kupić jak najszybciej?
Android 3.0 już za tydzień
Android 3.0 już za tydzień

Android 3.0 – za tydzień poznamy jego sekrety

Premiera Windows Phone 7 mogła przyśpieszyć prace nad Androidem 3.0. Jeśli wierzyć „dobrze poinformowanym źródłom”, już w przyszłym tygodniu dowiemy się więcej o najnowszej wersji systemu Google’a. Nie wiem jak Wy, ale my nie możemy się doczekać.

HTC 7 Pro
HTC 7 Pro

HTC 7 Pro – Windows Phone 7 + klawiatura QWERTY na pokładzie! 

Coś dla tradycjonalistów i konkurent Milestone’a. Windows Phone 7, HTC, klawiatura sprzętowa QWERTY – w skrócie HTC 7 Pro. Bardzo zgrabny telefon trzeba przyznać. Bardzo zainteresował naszych czytelników, co pokazuje, że klawiatury sprzętowe wcale nie są „reliktami przeszłości”. I bardzo dobrze!
Oaktrail już niedługo
Oaktrail już niedługo

Intel i Microsoft planują zgon iPada 

A więc wojna. Po tym jak Apple wskrzesiło gałąź tabletów, każda większa firma z branży zabrała się za konstruowanie „zabójców” iPada. Tym razem Intel i Microsoft chcą dokonać tego przy pomocy Oaktraila. Co to jest Oaktrail? Najlepiej kliknąć w powyższy link, żeby się dowiedzieć.
Szkoda, że to tylko efekty komputerowe..
Szkoda, że to tylko efekty komputerowe..

Dodawanie muskułów za pomocą kilku kliknięć myszki 

Autorem oprogramowania jest Christian Theobalt, niemiecki naukowiec, a także asystujący mu zespół. Pozwala ono zarówno programistom, jak i amatorom, na zmianę postury i muskulatury osób uwiecznionych na filmie wideo. Jak dotąd jedyna pozwalająca na to metoda zmuszała do przerabiania każdej klatki filmu. Polecamy obejrzeć film umieszczony w newsie…

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News