Nokia E-Cu, czyli telefon ładowany ciepłem ludzkiego ciała

Nokia prezentuje prototyp telefonu, który naładuje się w kieszeni!

Nokia pracuje nad koncepcją telefonu komórkowego, którego baterię ładować będzie można trzymając urządzenie w kieszeni. Wszystko dzięki ciepłu, jakie wytwarzają nasze ciała.

Telefon z baterią ładowaną energią słoneczną to nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach. Co jednak powiecie na urządzenie, którego bateria ładowana będzie dzięki ciepłu, jakie wytwarza ludzkie ciało? To właśnie założenia nowej koncepcji firmy Nokia, która planuje wydać telefon ładujący się w kieszeni użytkownika.

Taki telefon ma być wyposażony w niewielki termogenerator (przetwornik termoelektryczny), który przemieni ciepło w energię. W założeniu, urządzenie ma być więc ładowane w kieszeni użytkownika, w której nawet w zimę wytwarzane jest ciepło, pochodzące od ludzkiego ciała. Oczywiście w ten sposób, pełną baterię uzyskamy dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu godzinach, ale pozwoli to na podładowanie baterii do stanu używalności. Do pełna natomiast, będzie można ją naładować na słońcu lub kładąc telefon na grzejniku. Dostępny ma być także tradycyjny sposób ładowania baterii.

Teraz, Nokia musi stanąć na wysokości zadania i wprowadzić tę koncepcję w życie. My trzymamy kciuki, a wy?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.