USA: Android najpopularniejszym systemem ostatniego półrocza

Google Android niczym kula śniegowa, rozwija się coraz szybciej i coraz intensywniej. W Ameryce jest on już najchętniej wybieranym systemem operacyjnym.

Według badań firmy Nielsen, Android jest najpopularniejszym systemem operacyjnym w USA ostatniego półrocza, zostawiając w tyle iOS-a i BlackBerry OS. System Google’a stanowi 32 procent wszystkich sprzedanych smartfonów i w niczym mu nie przeszkodziła premiera iPhone’a 4.

Roczne statystyki wyglądają nieco gorzej, ale również korzystnie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy 31 procent sprzedanych smartfonów w USA miało w sobie BlackBerry OS. Na drugim miejscu znajduje się Apple iOS (28 procent), na trzecim zaś Android z 19-procentowym wynikiem.

Eric Schmidt, dyrektor Google’a, jest z Androida bardzo zadowolony. Już teraz przychody z reklam serwowanych przez androidowe smartfony pokryły koszty stworzenia systemu. Co więcej, spodziewa się, że za jakiś czas na świecie będzie miliard telefonów z Androidem. I jak zauważył, niech każdy z nich przynosi tylko 10 dolarów zysku rocznie – oznaczać to będzie 10 miliardów dolarów na czysto. Czyli połowa całego obecnego rocznego zysku Google’a ze wszystkich jego usług.

0
Źródło: Nielsen Wire
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.