iPad promowany jest również jako narzędzie do pracy

Apple iPad wreszcie w Polsce – poniżej 2000 złotych

Apple iPad wreszcie trafia na nasz skromny, polski rynek i jest dostępny w większej ilości sklepów, dzięki czemu jego cena spadła już do poziomu poniżej 2000 złotych.

Podczas gdy w Sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat drugiej generacji iPada, Polacy otrzymują możliwość zakupu pierwszego tabletu Apple’a w większej liczbie sklepów niż tylko w Vobis w cenie od 2599 do 3999 złotych, bądź też importowanych egzemplarzy w serwisach aukcyjnych. Od dzisiaj Apple iPad jest już dostępny we wszystkich sklepach, w tym internetowych oraz największych, stacjonarnych marketach z elektroniką, a jego cena spadła poniżej granicy 2000 złotych za model z WiFi i 16 GB wbudowanej pamięci flash. Za model z najbogatszym wyposażeniem (WiFi + 3G + 64 GB) trzeba natomiast zapłacić prawie 3200 złotych.

W popularnym serwisie aukcyjnym natomiast, cena najtańszego modelu u „w miarę” zaufanego sprzedawcy zaczyna się od 1800 złotych. Wkrótce iPad 3G powinien także trafić do operatorów sieci komórkowych.

Co ciekawe, pomimo że mający iPada na wyłączność Vobis zdołał sprzedać do tej pory tylko kilkaset sztuk, w Polsce szacowana jest obecność nawet 12 tysięcy iPadów (w tym jeden naszego Redaktora prowadzącego) – większość z nich sprowadzona z zagranicy.

Na polskim rynku teraz szykuje się nam ostra rywalizacja tabletów – na razie w szranki stają iPad oraz Samsung Galaxy Tab, który od około miesiąca jest dostępny w sklepach i u operatorów za 2999 złotych. To cena sugerowana, bowiem w serwisach aukcyjnych można już go dostać nawet za 1900 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.